"Mama". Penelope Cruz jako chora na raka matka

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 15:00
W najbliższej audycji sprawdzimy, jakie filmy wchodzą w tym tygodniu do kin. Wśród premier jest hiszpański dramat "Mama" z Penelope Cruz.
Penelope Cruz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie film Mama miał swoją premierę
Penelope Cruz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, gdzie film "Mama" miał swoją premieręFoto: PAP/Christine Chew

Główną bohaterką filmu jest Magda, nauczycielka i mama 10-letniego chłopca. Jej życie diametralnie się zmienia, gdy słyszy diagnozę - ma raka piersi. Paradoksalnie choroba nie załamuje jej, ale wyzwala nowe pokłady energii, humoru i odwagi. Jak Penelope Cruz poradziła sobie z najnowszą rolą? Rąbka tajemnicy uchylimy podczas audycji.

W tym tygodniu do kin wchodzi także amerykańska komedia "Kochajmy się od święta". Cztery pokolenia rodziny Cooperów jak co roku spotykają się przy świątecznym stole, ale tym razem na jaw wychodzą rodzinne sekrety. Czy te Święta uda się jeszcze uratować? Tego dowiecie się, oglądając film, a my podpowiemy, czy w ogóle warto się na niego wybrać.

Premiery tego tygodnia surowym okiem oceni krytyk filmowy Łukasz Muszyński.

***

Na "Stację Kultura" zapraszamy w piątek (4.12) w godz. 13.00-14.00. Audycję prowadzi Katarzyna Dydo.

mg/kd

Czytaj także

Polka, która podbiła serce Pedro Almodovara

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 12:00
Dzięki swej filmowej pasji i fascynacji twórczością Pedro Almodocara studentka Liliana Nieśpiał trafiła do Madrytu. Tam spełniła marzenia i dziś jest jedną z najbliższych współpracownic mistrza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Listy do M. 2", "Imigranci" i "Steve Jobs" - co wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 14:50
Druga część polskiej komedii romantycznej, nowy film o twórcy słynnej marki sprzętu elektronicznego oraz francuski dramat o imigrantach. To filmy, które wchodzą na ekrany w tym tygodniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czerwony pająk". Adam Woronowicz jako morderca

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 14:20
"Czerwony pająk" to film, dla którego inspiracją były historie dwóch seryjnych morderców - Karola Kota, czyli "Wampira z Krakowa", działającego w latach 60. i Lucjana Staniaka stworzonego przez miejskie legendy.
rozwiń zwiń