Szansa na start dla młodych kapel

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 12:35
A jest nią festiwal Emergenza, o którym w "Stacji Kultura" rozmawialiśmy z Marcinem Janusińskim, jednym z organizatorów jego polskiej edycji. Jakie są zasady uczestnictwa w tym wydarzeniu?
Audio
  • O młodych kapelach i ich starcie na festiwalu Emergenza (Stacja Kultura/Czwórka)
Marcin Janusiński, organizator polskiej edycji festiwalu Emergenza, w Czwórkowym studiu z Katarzyną Dydo
Marcin Janusiński, organizator polskiej edycji festiwalu Emergenza, w Czwórkowym studiu z Katarzyną DydoFoto: Czwórka

Głównym warunkiem jest nieposiadanie kontraktu z żadną dużą wytwórnią płytową, natomiast zgłoszenia na 6., polską edycję Emergenzy przyjmowane są do końca roku.

Marcin Janusiński Scena jest najlepszą próbą, weryfikuje młodych muzyków.

Skąd się wzięła idea festiwalu? - Wszystko zaczęło się na początku lat 90. w Rzymie. Tam grupa osób związanych z przemysłem muzycznym postanowiła stworzyć coś dla młodych ludzi, zaczynających przygodę z muzyką. I to właśnie ta idea rozlała się na cały świat - obecnie festiwal w tym samym formacie odbywa się w 33 krajach na czterech kontynentach - tłumaczy Marcin Janusiński.

W Czwórce rozmawialiśmy z nim także o tym dlaczego na początku muzyczno-rozrywkowej kariery należy postawić na aktywność i samokrytycyzm. Gość zdradził nam też jak wyglądają festiwalowe eliminacje, oraz, przede wszystkim, jaka nagroda czeka na zwycięzców Emergenzy.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Marcin Janusiński

Data emisji: 3.11.2016

Godzina emisji: 11.08

jsz/kd

  

Czytaj także

Album "Kruche" Gaby Kulki to "miszmasz stylów"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 14:22
- Od postpunkowego kabaretu, poprzez jazz, aż po nowofalowy dancing - mówiła Katarzyna Dydo o wydanej we wrześniu nowej płycie tej wszechstronnej artystki. Po koncertach m.in. w Londynie, Pradze czy Oslo, 22 października Gaba Kulka wystąpi w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej muzyki, filmu, tańca i kulinarnych przeżyć

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 13:06
Tak w skrócie przedstawia się założenie projektu "Więcej", o którym w "Stacji Kultura" rozmawialiśmy z jego koordynatorką i pomysłodawczynią Katarzyną Członką.
rozwiń zwiń