"Magiczne istoty" i "Pustki" - polecamy książki na święta

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 15:14
"10 grudnia" George’a Soundersa, "Magiczne Istoty" Simona Hollanda, "Pustki", których autorem jest Andrew Michael Hurley i "Dziennik Bridget Jones. Dziecko" Helen Fielding - to książki, które w Czwórce polecała nasza ekspertka Kinga Michalska.
Audio
  • Kinga Michalska poleca wyjątkowe książki na święta (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragment okładki książki Magiczne istoty Simona Hollanda
Fragment okładki książki "Magiczne istoty" Simona HollandaFoto: mat. pras.

Czytaj także
lato zimą 1200.jpg
"Lato zimą". Rose Tremain zabawa z czytelnikiem

Jak przekonywała Kinga Michalska, George Saunders porównywany jest do Kurta Vonneguta. - A jego opowiadania "10 grudnia" to opowieści o społeczeństwie amerykańskim, zwyczajnych ludziach, którym życie dało w kość. Autor przygląda się ich historiom, ale nie pozbawia czytelników resztek nadziei, że "american dream" rzeczywiście może się spełnić - mówiła Michalska. Opowiadała także o książce "Magiczne istoty" Simona Hollanda - propozycji nie tylko dla dzieci, ale także dla tych, którzy chcą poczuć się dziećmi. - To pięknie wydany album, zawierający ilustracje ośmiu artystów. Te obrazy są chyba najważniejszym elementem tej książki. Choć poza tym jest tam klasyfikacja różnych fantastycznych istot i legend z nimi związanych - od syren, przez olbrzymy, aż po smoki i jednorożce - mówiła Michalska.

Rozmówczyni Kasi Dydo opowiadała jeszcze o "Pustkach" Andrew Michaela Hurley’a i "Dzienniku Bridget Jones. Dziecko" Helen Fielding. Dlaczego warto sięgnąć właśnie po te pozycje? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska (miłośniczka i znawczyni literatury)

Data emisji: 6.12.2016

Godzina emisji: 11.30

kd/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marzena Rogalska: "Wyprzedaż snów" to książka trochę autobiograficzna

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 11:57
Dziennikarka radiowa i telewizyjna wydała właśnie książkę "Wyprzedaż snów". - Jest w niej muzyka, którą kocham: klasyka, dużo jazzu. Są tam moje pasje malarskie, a główna bohaterka, podobnie jak ja, kocha prace Modiglianiego - mówiła Marzena Rogalska w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Herbich: kobiety robiły to, co mężczyźni

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 12:00
W Czwórce pojawiła się autorka książki "Dziewczyny z Solidarności". To kolejna propozycja Anny Herbich, po takich bestsellerowych pozycjach, jak "Dziewczyny z Powstania" i "Dziewczyny z Syberii".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Malarka gwiazd" i podbój cyfrowego rynku

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 10:38
Rynek wydawniczy częściowo przeniósł się do internetu. Jego potencjał postanowiła wykorzystać Amelia Noguera, madrycka pisarka, i dzięki temu zdobyć sławę i pieniądze.
rozwiń zwiń