X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Herbich: kobiety robiły to, co mężczyźni

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 12:00
W Czwórce pojawiła się autorka książki "Dziewczyny z Solidarności". To kolejna propozycja Anny Herbich, po takich bestsellerowych pozycjach, jak "Dziewczyny z Powstania" i "Dziewczyny z Syberii".
Audio
  • Kim są "Dziewczyny z Solidarności"? O nowej książce Anny Herbich rozmawiamy z autorką (Dzień Kobiet/Czwórka)
Fragment okładki książki Dziewczyny z Solidarności Anny Herbich
Fragment okładki książki "Dziewczyny z Solidarności" Anny HerbichFoto: mat. pras.

W swoich książkach pisarka kreśli przed nami doświadczenia kobiet w newralgicznych momentach historii Polski, które w oficjalnym przekazie mają przede wszystkim męską twarz. - Uderzyła mnie w nim dominacja bohatera mężczyzny nad bohaterkami kobietami, również takimi, które po prostu walczyły o przetrwanie swoich bliskich - mówi pisarka.

Anna Herbich Solidarność ma twarz i kobiety i mężczyzny, jednak oficjalny przekaz jest jednoznacznie męski. Moją ksiażką pragnę to zmienić

W swojej najnowszej książce Anna Herbich przywraca pamięć o kobietach, bez których rewolucja Solidarności nie mogła się udać. Oddaje głos bohaterkom, które zbyt długo pozostawały w cieniu wielkiej historii. - Dla mnie takim sztandarowym przykładem jest Alina Pieńkowska, którą wspominało wiele moich bohaterek, a jednak pozostała ona w cieniu swojego męża Bogdana Borusewicza - wyjaśnia autorka.

Wstęp do książki jest bardzo osobisty - Anna Herbich pisze w nim o swojej mamie, która również bardzo aktywnie pomagała opozycjonistom lat 80. A jakie inne postaci pojawiają się w "Dziewczynach z Solidarności"? Oraz o jakich niezwykłych historiach dowiadujemy się z jej kart? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.  

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Goście: Anna Herbich (autorka książki "Dziewczyny z Solidarności")

Data emisji: 11.11.2016

Godzina emisji: 8.18

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wstań i idź" - historia fantastyki na kartach książki

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 09:31
Gośćmi "Stacji Kultura" będą Przemysław "Trust Truściński i Tomasz Kołodziejczak, z którymi porozmawiamy o książce "Wstań i idź".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sojusznicy". Rywalizacja dynastii, tajne układy polityczne

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 12:52
W książce "Sojusznicy. Od Fryderyka i Katarzyny Wielkiej do Merkel i Putina" prof. Arkadiusz Stempin dociera do prywatnych listów, donosów, raportów i wspomnień. W Czwórce opowiadał m.in. w czym podobne do siebie są Angela Merkel i caryca Katarzyna II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Galop'44" - młodzi na nowo odkrywają historię

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 11:01
"Galop'44" to spojrzenie na Powstanie Warszawskie oczami współczesnych nastolatków. - Młodzież jest dziś niezwykła, chętnie słucha, a ja widzę, że to ludzie, którzy interesują się tą historią - mówiła autorka książki Monika Kowaleczko-Szumowska.
rozwiń zwiń