Twardoch, Chutnik, De Niro - spojrzenie na literaturę 2016 roku

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 13:23
- Książki, o których mówię, może nie są najważniejsze, może nie zmieniły dziejów literatury , ale najbardziej mnie poruszyły - mówi znawczyni literatury Anna Luboń. - Te wydają się najciekawsze i chciałabym żeby słuchacze dowiedzieli się o ich istnieniu - dodaje.
Audio
  • Anna Luboń, dziennikarka opowiada o najlepszych książkach 2016 roku (Stacja Kultura/Czwórka)
Twardoch, Chutnik, De Niro - spojrzenie na literaturę 2016 roku
Foto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

Pierwsze miejsce na liście Anny Luboń zajmuje "Król" Szczepana Twardocha, książka w której autor przepięknie odmalowuje żydowską Warszawę 1937 roku. - Wszystkie książki Szczepana warto mieć na półce, bo każda z nich to jest totalny przełom - mówi gość Czwórki. - "Król" przenosi nas do przedwojennej stolicy - czuć jej zapach, smak, widać strój i miejski krajobraz - dodaje.

Miłośnikom biografii i literatury opartej na faktach dziennikarka poleca opowieść Shawna Levy'ego o Robercie De Niro - biograf z mistrzowską skrupulatnością zabiera nas w przeszłość aktora, oraz "Smutek cinkciarza" autorstwa Sylwii Chutnik, który w Czwórce jest pretekstem, by wspomnieć o całej serii literackich obrazów różnych autorów "Na faktach".

Uwagę Anny Luboń w ostatnim roku przykuły również "Melanżeria" Anny Klary Majewskiej, "Sześć kobiet w śniegu, nie licząc suki" Anny Fryczkowskiej, czy drugi tom "Listów niezapomnianych". Jakie tajemnice w nich odnalazła zdradzamy w "Stacji Kultura".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Gość: Anna Luboń (dziennikarka "Gali", znawczyni książek, autorka bloga cudkultury.pl)

Data emisji: 28.12.2016

Godzina emisji: 10.14

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Herbich: kobiety robiły to, co mężczyźni

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 12:00
W Czwórce pojawiła się autorka książki "Dziewczyny z Solidarności". To kolejna propozycja Anny Herbich, po takich bestsellerowych pozycjach, jak "Dziewczyny z Powstania" i "Dziewczyny z Syberii".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzika Bestia" i "Słowik" - książki pod choinkę

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 15:11
"Dzika Bestia" autorstwa Jorge Franco - magiczny realizm, połączenie thrillera i mrocznej baśni to, zdaniem Kingi Michalskiej, świetny pomysł na gwiazdkowy prezent, zwłaszcza dla miłośników gatunku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka na święta. Co warto przeczytać?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 14:41
"Dziki łabędź i inne baśnie", "Zwierzęta nocy" czy "Sekrety Twin Peaks" - Kinga Michalska, jak co tydzień polecała książki doskonałe na święta.
rozwiń zwiń