X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radzimir Dębski: w muzyce do "Sztuki kochania" jest kobiecość

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 12:41
Premiera "Sztuki kochania. Historii Michaliny Wisłockiej" już 27 stycznia, a w "Stacji Kultura" rozmawialiśmy z Radzimirem Dębskim, kompozytorem, dyrygentem i producentem, twórcą muzyki do nowego obrazu Marii Sadowskiej. W czym tkwi siła tego filmu?
Audio
  • Radzimir Dębski o tym, jak brzmi skomponowana przez niego muzyka do filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" (Stacja Kultura/Czwórka)
Radzimir Dębski
Radzimir DębskiFoto: PAP/Dominik Kulaszewicz

Radzimir Dębski Przy pracy nad muzyką do filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" zamknąłem się w pokoju i zacząłem muzykować

- Film jest wielopoziomowy, a jego siła tkwi w aktualności. Problemy poruszone przez Michalinę Wisłocką w książce "Sztuka kochania" powinniśmy już mieć za sobą, jednak z wieloma z nich ciągle musimy się zmierzyć - mówił w Czwórce Radzimir Dębski. Aby przystąpić do pracy nad muzyką do obrazu Marii Sadowskiej, kompozytor przeszedł przez casting, a proces twórczy zaczął się jeszcze przed zdjęciami. - Później widziałem "Sztukę kochania" jakieś 150 tysięcy razy - żartował muzyk. - To jest produkcja, która nieco obiega od przyjętych w Polsce standardów. Przed rozpoczęciem zdjęć było dużo czasu na przygotowania - dodał.   

Film Marii Sadowskiej jest jak życie, jednocześnie komediowy i poważny - i to właśnie był jeden z kierunków obranych przez Radzimira Dębskiego przy tworzeniu jego ścieżki dźwiękowej. Innym istotnym aspektem było zaadaptowanie jej do czasu akcji. - "Sztuka kochania" opowiadana jest bardzo szybko. Mamy tu dużo powrotów do przeszłości i wizji przyszłości. To daje pole do popisu - tłumaczył Radzimir Dębski.

Radzimir Dębski Kompozytor muzyki filmowej musi wiedzieć, kiedy być tłem, kiedy zniknąć. W muzyce do filmu najciekawsza jest zabawa przechodzenia od ilustracji do pierwszego planu

A z jakimi aspektami filozofii muzyki filmowej kompozytor mierzył się przy pracy nad tym obrazem, w jaki sposób w przywołaniu sonosfery lat 60. i 70. pomogły mu nowe technologie oraz jakie są jego przyszłe projekty - tego dowiecie się z nagrania rozmowy w "Stacji Kultura".

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Radzimir Dębski (muzyk, kompozytor, dyrygent i producent)

Data emisji: 24.01.2017

Godzina emisji: 10.16

jsz/kd

      

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Edyta Krzemień - flażolet ma w swym głosie

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 16:08
- Na aktorskim etacie byłabym ograniczona - mówi Edyta Krzemień, aktorka musicalowa. - Mnie zbyt wiele rzeczy interesuje, chcę być w zbyt wielu miejscach na raz, nie chcę z niczego rezygnować - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektroniczny taper - Władysław Komendarek

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 13:24
Już niebawem będzie można go usłyszeć w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, gdzie, razem z Igorem Gwaderą i Agnieszką Makówką, wykona ścieżkę dźwiękową do kultowego filmu Fritza Langa "Metropolis".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michalina Wisłocka na srebrnym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 12:42
"Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" to najnowszy film w reżyserii Marysi Sadowskiej, który na ekrany kin wchodzi już 27 stycznia. W rolę rewolucyjnej ginekolożki wcieliła się Magdalena Boczarska.
rozwiń zwiń