Julia Wieniawa: po prostu mam szczęście do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 12:30
To jedna z najbardziej zapracowanych młodych artystek w Polsce. 18-latka już od dzieciństwa szlifuje talent w tańcu, muzyce i aktorstwie, a teraz przygotowuje się do matury i do występu na poznańskim Spring Break Festival. Jak udaje się jej łączyć te wszystkie zajęcia?  
Audio
  • Nad czym obecnie pracuje Julia Wieniawa? (Stacja Kultura/Czwórka)
Julia Wieniawa
Julia WieniawaFoto: Czwórka

- Trochę jestem zmęczona godzeniem różnych zajęć, jednak nie chcę robić przerwy w edukacji, bo boję się, że potem trudno by mi było do tego rytmu wrócić - wyznaje artystka w rozmowie z Katarzyną Dydo. A jakie są jej pomaturalne plany? - Chcę iść do szkoły teatralnej w Warszawie, Krakowie albo Łodzi. Zobaczymy, gdzie się dostanę - zdradza Julia Wieniawa.

Julia Wieniawa Będę szła trochę offowo, w kierunku elektroniki i alternatywy. Myślę jednak, że dzisiaj off zaciera się trochę z mainstreamem 

Rezultaty pracy i zaangażowania artystki to m.in. role w najważniejszych produkcjach serialowych, występy w teatrze, czy jeden z największych muzycznych hitów końca 2016 rok. W "Stacji Kultura" Julia Wieniawa opowiada też o swoich artystycznych początkach. - W mojej rodzinie raczej nie ma artystów. Jedynie mój tata związany jest ze sztukami plastycznymi - wspomina. - To zawsze we mnie siedziało. Już od wczesnego dzieciństwa chodziłam na różne musicalowe zajęcia, śpiewałam piosenki Disneya, a nawet wcieliłam się w rolę Roxy z "Chicago" - mówi Julia Wieniawa.

A jak jej los odmieniła wrzucona na instagrama piosenka, w której śpiewa i gra na kubkach ze swoją młodszą siostrą? Oraz jaki materiał zaprezentuje Julia Wieniawa wiosną w Poznaniu? Tego dowiecie się słuchając całej rozmowy.

W "Stacji Kultura" słuchaliśmy też piosenki "Na zawsze" Julii Wieniawy, a znajdziecie ją w nagraniu pierwszej godziny audycji audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Julia Wieniawa (aktorka i piosenkarka)

Data emisji: 21.03.2017

Godzina emisji: 10.15

jsz/kd

Czytaj także

Mariusz Drężek: w pracy jestem czarnym charakterem

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 13:39
Aktor teatralny, dubbingowy i telewizyjny do niedawna nie miał własnego adresu e-mail, aby zrobić przelew chadzał do banku, a do tej pory nie udziela się w mediach społecznościowych. Skąd taka postawa i czy denerwuje go, gdy wszyscy jego znajomi gapią się w smartfony?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mikołaj Roznerski - dyslektyk i mistrz a vista

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 12:00
- Dubbing jest bardzo trudną sztuką. Przekonałem się o tym użyczając mojego głosu do animacji "Munio: Strażnik Księżyca". Starałem się to zrobić po swojemu. Chciałem się tym bawić, żeby przykryć mój brak doświadczenia - mówił w "Dniu Kobiet" aktor teatralny, filmowy i serialowy.  
rozwiń zwiń