Record Store Day. Zostań winylowym diggerem

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 14:38
- Na wystawę "Szafa grająca" i Record Store Day w Muzeum POLIN zapraszamy wszystkich, którzy chcą przejść na drugą stronę płytowej tęczy - mówili w Czwórce Kajetan Prochyra, koordynator sceny muzycznej w Muzeum POLIN oraz Maciek Kopeć, główny organizator Record Store Day 2017 w Warszawie.    
Audio
  • Record Store Day 2017 - co w programie wydarzenia? (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock.com
Sprawdź też:
płyta winyl 1200x660.jpg
Record Store Day w Czwórce

- Cieszę się, że w tym razem Record Store Day odbędzie się u nas. To nie tylko święto sklepów, ale przede wszystkim płytowych kolekcjonerów - podkreślał Kajetan Prochyra. W tym roku wydarzenie to, odbywające się już po raz kolejny w Warszawie, będzie towarzyszyło wystawie "Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu". - Te siły połączyły się naturalnie. Na wystawie opowiadamy, czym była muzyka dla Żydów w XX wieku i jaki był ich wkład w popkulturę. Można tu prześledzić historię muzyki żydowskiej aż po współczesną twórczość - tłumaczył koordynator sceny muzycznej POLIN.

Sprawdź też:
ballada g-moll rękopis Chopin 1200x660.jpg
Nowy nabytek Muzeum Chopina. Jaką kryje tajemnicę?

Maciek Kopeć zaś przybliżył nam historię warszawskiej edycji Record Store Day. - Dzisiaj nasza impreza urosła do rangi małego festiwalu. Pierwsze odbywały się w podwórzu na ulicy Chmielnej w Warszawie, potem był Pałac Kultury i Nauki oraz klub Miłość - wspominał.

W audycji zaproszeni goście opowiadali też, jakie atrakcje czekają na gości odwiedzających Muzeum Żydów Polskich POLIN i Record Store Day w dniach 22 i 23 kwietnia.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo


Goście: Kajetan Prochyra (koordynator sceny muzycznej Muzeum Żydów Polskich POLIN), Maciek Kopeć (organizator Record Store Day)

Data emisji: 20.04.2017

Godzina emisji: 10.32

jsz /kd

Czytaj także

Erwin Axer. "Chłopiec z przedwojennym sznytem"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 15:27
- Erwin Axer to był facet z klasą, ktoś, kto dziś po ulicy rzadko już chodzi - człowiek renesansu, reżyser, pisarz, dyrektor teatru, wybitny humanista - mówił w Czwórce Michał Smolis, który razem z Pawłem Płoskim jest kuratorem wystawy "Erwin Axer. Stulecie urodzin. 1917–2017".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka lat 50. Harmonia, szminka, sukienki w grochy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 12:55
Joanna Czarkowska, Dominika Kasprzycka-Gałczyńska oraz Dominika Dulny czyli Singin' Birds to zespół rodem z lat 50. ubiegłego wieku. 3 marca do sklepów muzycznych trafi ich drugi album "Swing&Roll", a w Czwórce wokalistki opowidają m.in. skąd wzięła się ich pasja do stylistyki retro.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław Mozil: dzisiaj Mozart byłby punkowcem

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 11:50
- Kocham operę i nie muszę jej rozumieć. W Polsce boimy się sztukę przeżywać tak po prostu - przekonuje w Czwórce artysta, nawiązując do pracy nad swoim najnowszym albumem, który nagrał z barokową orkiestrą Arte dei Suonatori.
rozwiń zwiń