Projekt Corners. Sztuka na Dolnym Mieście w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 15:43
- To już druga edycja Corners of Europe, którą od 2010 roku Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku prowadzi z dziesięcioma partnerami z Europy - tłumaczyła w Czwórce Marta Bednarska, przedstawicielka tejże instytucji. Na czym Cornres dokładnie polega? 
Audio
  • Corners - projekt, który łączy artystów z Europy (Stacja Kultura/Czwórka)
Lucyna Kolendo i Marta Bednarska w Czwórce
Lucyna Kolendo i Marta Bednarska w CzwórceFoto: Czwórka

Marta Bednarska W projekcie Corners chodzi przede wszystkim o wymieszanie artystów z różnych dziedzin

- Na początku odbywały się ekspedycje do głębokich zakątków Europy. Chodziło przede wszystkim o to, żeby zaangażowani artyści poznawali lokalne kultury i siebie nawzajem - wyjaśniała Marta Bednarska. - W trakcie ekspedycji tworzyły się zalążki projektów, które w weekend 20 i 21 maja będziemy mogli na Dolnym Mieście w Gdańsku zobaczyć - dodała.

W studiu gościliśmy także jedną z artystek Corners Lucynę Kolendo, która opowiedziała, jak do programu się dostała i czego dotyczy stworzony przez jej grupę artystyczny projekt. - To był łut szczęścia, że się w Corners znalazłam. Gdy jechałam na pierwszą ekspedycję do Włoch nie zdawałam sobie sprawy, że będzie tak intensywnie - wspominała. - Projekt, który współtworzę z artystami z Zagrzebia i Londynu, zatytułowany jest "Voice Over". Produktem końcowym jest audycja radiowa, którą w weekend 20-21 maja będę prowadziła na żywo - zdradzała Lucyna Kolendo.

Lucyna Kolendo Kiedyś miałam okazję pracować w Kolonii Artystów na Dolnym Mieście w Gdańsku. Zaskakujący dla mnie był artyzm bijący z tego miejsca

Słuchając nagrania "Stacji Kultura" dowiecie się też, jakie inne projekty artystyczne stworzone w ramach Corners będzie można w Gdańsku podziwiać.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Marta Bednarska (Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku), Lucyna Kolendo (artystka)

Data emisji: 18.05.2017

Godzina emisji: 11.14

jsz/ei

Czytaj także

Atlas Sztuki. Współczesna twórczość w sercu Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 14:27
- W życiu nie myślałem, że będę prowadził galerię sztuki współczesnej - wyznał w rozmowie z Michałem Piwowarkiem Jacek Michalak, prezes zarządu łódzkiego Atlasu Sztuki.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Księżycowa Islandia. Czym przyciąga artystów?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 18:40
Sztuka Islandii jest bardzo młoda, bo liczy niespełna 130 lat - życie artystyczne rozkwitło tam na dobre dopiero w XX wieku. - Twórczość islandzkich artystów jest bardzo różnorodna. Oni ciągle poszukują swojej tożsamości - opowiadała w Czwórce Wiola Ujazdowska, artystka, która na Islandii żyje już prawie 4 lata. 
rozwiń zwiń