Nocny manifest muzyczno-dźwiękowy

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 15:18
Twórcy muzyki współczesnej chętnie stawiają wyzwania słuchaczom nie tylko samymi dźwiękami, ale także nietypowymi miejscami i porami koncertów. - Na Instalakcjach w warszawskim Nowym Teatrze zaśpiewamy o 4.30 nad ranem. Nasz występ obejmuje jeden utwór: "Stimmung" Karlheinza Stockhausena - mówili Dominice Klimek muzycy z grupy Pro Modern Sextet. 
Audio
  • Instalakcje 6: 12-godzinny koncert od 18.00 do 6.00 (Stacja Kultura/Czwórka)
Jak słucha się muzyki o 4.00 nad ranem? (zdjęcie ilustracyjne)
Jak słucha się muzyki o 4.00 nad ranem? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Leshchenko Dmytro/Shutterstock.com
Sprawdź też:
eugeniusz rudnik studio eksperymentalne PR PAP 1200x660.jpg
Kakofonia decybeli czy śpiew przyszłości?

Szósta edycja festiwalu Instalakcje to jeden koncert, który będzie trwał nieprzerwanie dwanaście godzin od szóstej popołudniu do szóstej rano. - Będziemy moglii usłyszeć serię najróżniejszych dźwięków. Wykonywany przez nas "Stimmung" Karlheinza Stockhausena zapisany jest w obrazkach. Musieliśmy go rozłożyć na czynniki pierwsze - tłumaczyli wokaliści z Pro Modern Sextet.

Podczas odbywających się 10 czerwca Instalakcji, których kuratorem jest kompozytor Wojtek Blecharz, publiczność będzie mogła też rozprostować się i trochę zmęczyć przy muzyce Wilhelma Brasa - jego set rozpocznie się o 20.30. - Do Nowego Teatru wybieram się z syntetyzatorem modularnym, który zrobiłem sam. To płaska, niewielka przestrzeń z pokrętłami na osiach potencjometrów, z dużą ilością otworów i kolorowymi kabelkami - mówił artysta dźwiękowy i wizualny, grafik oraz muzyk.

Dlaczego fascynacje grającego noise Wilhelma Brasa zmierzają w stronę nie klubową oraz czy na Instalakcjach będzie się można przy muzyce zdrzemnąć - tego dowiecie słuchając nagrania materiału przygotowanego przez Dominikę Klimek

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotowała: Dominika Klimek

Data emisji: 7.06.2017

Godzina emisji: 10.41

jsz/kd

Czytaj także

Elektroniczny taper - Władysław Komendarek

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 13:24
Już niebawem będzie można go usłyszeć w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, gdzie, razem z Igorem Gwaderą i Agnieszką Makówką, wykona ścieżkę dźwiękową do kultowego filmu Fritza Langa "Metropolis".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pianohooligan: chcę przyciągać nieoczywistością

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 13:30
Kompozytor i jazzman Piotr Orzechowski, mimo młodego wieku, zdobył już tak zwanego Oskara Jazzowego oraz współpracował z wieloma wybitnymi osobowościami świata muzyki. Czy 2016 był dla niego ważnym rokiem?
rozwiń zwiń