X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nocny manifest muzyczno-dźwiękowy

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 15:18
Twórcy muzyki współczesnej chętnie stawiają wyzwania słuchaczom nie tylko samymi dźwiękami, ale także nietypowymi miejscami i porami koncertów. - Na Instalakcjach w warszawskim Nowym Teatrze zaśpiewamy o 4.30 nad ranem. Nasz występ obejmuje jeden utwór: "Stimmung" Karlheinza Stockhausena - mówili Dominice Klimek muzycy z grupy Pro Modern Sextet. 
Audio
  • Instalakcje 6: 12-godzinny koncert od 18.00 do 6.00 (Stacja Kultura/Czwórka)
Jak słucha się muzyki o 4.00 nad ranem? (zdjęcie ilustracyjne)
Jak słucha się muzyki o 4.00 nad ranem? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Leshchenko Dmytro/Shutterstock.com
Sprawdź też:
eugeniusz rudnik studio eksperymentalne PR PAP 1200x660.jpg
Kakofonia decybeli czy śpiew przyszłości?

Szósta edycja festiwalu Instalakcje to jeden koncert, który będzie trwał nieprzerwanie dwanaście godzin od szóstej popołudniu do szóstej rano. - Będziemy moglii usłyszeć serię najróżniejszych dźwięków. Wykonywany przez nas "Stimmung" Karlheinza Stockhausena zapisany jest w obrazkach. Musieliśmy go rozłożyć na czynniki pierwsze - tłumaczyli wokaliści z Pro Modern Sextet.

Podczas odbywających się 10 czerwca Instalakcji, których kuratorem jest kompozytor Wojtek Blecharz, publiczność będzie mogła też rozprostować się i trochę zmęczyć przy muzyce Wilhelma Brasa - jego set rozpocznie się o 20.30. - Do Nowego Teatru wybieram się z syntetyzatorem modularnym, który zrobiłem sam. To płaska, niewielka przestrzeń z pokrętłami na osiach potencjometrów, z dużą ilością otworów i kolorowymi kabelkami - mówił artysta dźwiękowy i wizualny, grafik oraz muzyk.

Dlaczego fascynacje grającego noise Wilhelma Brasa zmierzają w stronę nie klubową oraz czy na Instalakcjach będzie się można przy muzyce zdrzemnąć - tego dowiecie słuchając nagrania materiału przygotowanego przez Dominikę Klimek

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotowała: Dominika Klimek

Data emisji: 7.06.2017

Godzina emisji: 10.41

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elektroniczny taper - Władysław Komendarek

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 13:24
Już niebawem będzie można go usłyszeć w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, gdzie, razem z Igorem Gwaderą i Agnieszką Makówką, wykona ścieżkę dźwiękową do kultowego filmu Fritza Langa "Metropolis".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pianohooligan: chcę przyciągać nieoczywistością

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 13:30
Kompozytor i jazzman Piotr Orzechowski, mimo młodego wieku, zdobył już tak zwanego Oskara Jazzowego oraz współpracował z wieloma wybitnymi osobowościami świata muzyki. Czy 2016 był dla niego ważnym rokiem?
rozwiń zwiń