Podrapane kolana i życie na podwórku. "Tarapaty" wkrótce w kinach

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 18:23
- To, że Julka i Olek wpadają na siebie daje im szansę, by coś w sobie zmienić. Łączą ich tytułowe tarapaty i we wspólnym radzeniu z kłopotami wykuwa się ich przyjaźń - opowiada Marta Karwowska, reżyserka filmu "Tarapaty".
Audio
  • Marta Karwowska i Katarzyna Rygiel o filmie "Tarapaty" (Stacja Kultura/Czwórka)
Julia ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek z nieodłącznym psem Pulpetem. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się prz
Julia ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek z nieodłącznym psem Pulpetem. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przFoto: Next-film/ materiały prasowe

Film "Tarapaty" w reżyserii i według scenariusza Marty Karwowskiej opowiada historię Julki, spędzającej wakacje u ciotki, gdzie poznaje Olka. W ręce dzieci wpada plan mający prowadzić do skarbu i tak zaczynają się tytułowe tarapaty dwójki nastolatków.

- Robienie filmów dla dzieci nie jest aż tak różne od tych dla dorosłych. Mamy te same narzędzia i materiał jak aktorów, obraz, światło, scenografię, muzykę i montaż. Oczywiście inne są historie, narracja, ale tak naprawdę to nie jest to aż tak duża różnica - opowiada reżyserka.

O kinie familijnym, przygodach Olka i Julki mówimy więcej w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania!

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Goście: Marta Karwowska (reżyserka), Katarzyna Rygiel (współautorka książki "Tarapaty")

Data emisji: 29.08.2017

Godzina emisji: 10.23

sm/kul

 

Czytaj także

Kino dla wszystkich. Filmowa Stolica Lata

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 15:10
- Każdego roku staramy się pokazywać nowości i "evergreeny", czyli filmy dużo starsze, które kiedyś urosły do miary wielkich hitów - mówi w Czwórce Andrzej Warzyszyński, organizator Filmowej Stolicy Lata, która w tym roku w Warszawie odbywa się już po raz dwunasty. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na tropie "Twin Peaks" i "Gry o tron", czyli gdzie?

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 18:46
- Najpierw oglądamy serial lub film, potem jedziemy w to miejsce, czujemy świetny klimat, a po powrocie ponownie wracamy do tych dzieł. To daje wrażenie, jakbyśmy byli na planie filmowym, co jest niezwykłym uczuciem - mówi Magda Czatrowska, programistka i podróżniczka.
rozwiń zwiń