Obyczajówka najwyższych lotów? Obejrzyj "This Is Us"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 14:30
Popularność tego serialu mierzy się... chusteczkami zużytymi do wytarcia łez. - Jest świetnie napisany, świetnie zagrany, ale nie jestem w stanie powiedzieć, na czym polega jego fenomen - o serialu "This Is Us" opowiada dziennikarka i amerykanistka Ewa Mierzejewska.
Audio
  • Serialowa jesień. Co warto obejrzeć w październiku? (Stacja Kultura/Czwórka)
W serialu Thi Is Us występują (od lewej)  Milo Ventimiglia, Mandy Moore i Chrissy Metz
W serialu "Thi Is Us" występują (od lewej) Milo Ventimiglia, Mandy Moore i Chrissy Metz Foto: PAP/Newscom/HPA

Serial opowiada historię rodziny Pearsonów. W dniu urodzin męża Rebecca rodzi trojaczki. Od tego momentu losy członków tego klanu splatają się przez lata. - Wszystko dzieje się w różnych perspektywach czasowych i ma świetnie prowadzone retrospekcje. Widz nigdy nie wie, na jakim etapie opowieści się znajdzie - opowiada Ewa Mierzejewska.

Czytaj także
wataha2 1200.jpg
Najlepsze seriale na jesień. Co warto obejrzeć?

"This Is Us" na razie doczekał się dwóch sezonów, ale nic nie wskazuje, żeby to miał być koniec. - Twórca serialu Dan Fogelman ma umiejętność pisania dobrych scenariuszy i grania na emocjach. Porusza tematy, z którymi widzowie mogą się identyfikować. A my to przecież kochamy - śmieje się rozmówczyni Kasi Dydo.   

Nasza ekspertka opowiada także o "Mozaic", czyli serialu interaktywnym od Stevena Soderbergha oraz cyklu opowieści, które mają być hołdem dla Stephena Kinga. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Ewa Mierzejewska

Data emisji: 10.10.2017

Godzina emisji: 11.16

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wataha" powraca. "Będzie piękniej plastycznie"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 16:10
Z końcem lutego zakończą się zdjęcia do drugiego sezonu serialu "Wataha". - Mam wrażenie, że tworzę zupełnie nowego bohatera, że obecny Rebrow niewiele ma wspólnego z tym, którego widzowie pamiętają sprzed czterech lat - opowiada odtwórca roli głównej Leszek Lichota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy David Lynch znalazł Twin Peaks w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 14:00
22 maja na szklane ekrany powróci kultowy serial "Twin Peaks" Davida Lyncha. Zanim jednak dowiemy się, kto tak naprawdę zabił Laurę Palmer zapraszamy w podróż do Łodzi szlakiem tego reżysera.
rozwiń zwiń