X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Koniec sztuki" oczami polskich artystów i ludzi kultury

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 19:59
W którym miejscu kończy się sztuka? - Odpowiedzi na to pytanie były różne. Zazwyczaj jednak optymistyczne. Póki jesteśmy, mamy w sobie potrzebę tworzenia. Świat, który nas otacza, ciągle nas inspiruje - mówiła Marta Ewa Olbryś współautorka książki "Koniec Sztuki".
Audio
  • Marta Ewa Olbryś o tym, w którym miejscu kończy się sztuka (Stacja Kultura/Czwórka)
Koniec sztuki książka Marty  Olbryś
"Koniec sztuki" książka Marty OlbryśFoto: czwórka

Książka "Koniec Sztuki" jest efektem 5-letnich rozmów i spotkań z ludźmi kultury, sztuki i nauki. Można w niej znaleźć 105 wypowiedzi osób znanych i rozpoznawalnych. Bohaterowie opowiadają o tym, czym dla nich jest sztuka i próbują zmierzyć się z pytaniem o jej koniec. - Naszym rozmówcom zadaliśmy trzy pytania: pierwsze pytanie dotyczyło tego, czym dla ciebie jest sztuka? Drugie - pierwszych doświadczeń ze światem sztuki. Na koniec zadaliśmy trzecie - prawdopodobnie najtrudniejsze, w którym pytaliśmy o koniec sztuki. - opowiadała Marta Olbryś współautorka książki.

Marta Ewa Olbryś Dla artystów istnienie sztuki jest koniecznością. Talent, który posiadają nie pozwala im się zatrzymać

Inspiracją do powstania książki była data w kalendarzu Majów 21 grudnia 2012 r., która wskazywała na koniec obecnego świata. Tego dnia odbył się także happening na Dworcu Centralnym w Warszawie, zorganizowany przez grupę artystyczną The End of Art, do której należą autorzy. 

W którym momencie zaczyna się nasz kontakt ze sztuką? Komu autorzy książki zadali pytanie o koniec sztuki? I czy na takie pytanie można w ogóle odpowiedzieć? Na ten temat rozmawialiśmy z autorką Martą Ewą Olbryś.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Marta Ewa Olbryś (współautorka książki "Koniec Sztuki")

Data emisji: 16.11.2017

Godzina emisji: 10.10

ac/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czarnooka blondynka": klasyczna intryga w stylu noir

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 17:03
- To twórcza kontynuacja powieści detektywistycznych Raymonda Chandlera, twórcy postaci Philipa Marlowa, symbolu gatunku noir - mówiła Kinga Michalska o książce Benjamina Blacka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zadie Smith "Swing time" - roztańczona powieść o przyjaźni i pasji

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 14:13
Piąta książka Zadie Smith pt. "Swing time" to historia niezwykłej przyjaźni, która, jak się okazało, potrafi przetrwać próbę czasu, ale także opowieść o pasji, jaką jest taniec i poszukiwaniu swojego miejsca we współczesnym świecie.
rozwiń zwiń