X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czystość, klarowność i spokój - architektura w malarstwie hiszpańskich artystów XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 14:49
 - Jednym z powodów, dla których chciałam pokazać malarstwo hiszpańskie była możliwość porównania. Stworzenia sytuacji, w której prace rodzimych artystów będzie można się skonfrontować z sztuką hiszpańskich twórców – mówiła Agnieszka Gniotek, właścicielka galerii Xanadu.
Audio
  • Agnieszka Gniotek o temacie architektury w malarstwa hiszpańskiego XXI wieku (Stacja Kultura)
Fragment obrazu Juana Cuellara pt. Hohl
Fragment obrazu Juana Cuellara pt. "Hohl"Foto: Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny/mat.pras.

Agnieszka Gniotek Najbardziej czytelnym i zbieżnym nurtem sztuki polskiej i hiszpańskiej jest modernizm. Artyści posiadali wiele wspólnych źródeł inspiracji

Jak wyjaśniała w studiu Czwórki prezentacja składa się z kilku części: obrazów, rysunków oraz instalacji multimedialnych. - Instalacja zbudowana z kolorowych klocków i lusterek ma imitować miasto. Codziennie funkcjonujemy wewnątrz jednego z nich. Patrzymy na nowo powstające budynki, często czując się mali wobec infrastruktury, która nas otacza. Instalacja pomaga ogarnąć pewne dyspozycje przestrzenne. Zmusza do refleksji nad funkcją miasta i tym, czego od tej przestrzeni oczekujemy.

Czy architektura to wdzięczny temat dla malarzy? Czy Hiszpanie patrzą na sztukę inaczej niż Polacy? Jakie miejsce w ich malarstwie stanowi architektura? Jest tematem głównym prac dwudziestowiecznych modernistów, czy tłem, który symbolizuje szerszy kontekst? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Agnieszką Gniotek, kuratorką wystawy.

Agnieszka Gniotek W tych obrazach nie znajdujemy architektury historycznej czy ozdobnej. Nie ma w niej secesji, plateresco, ani innych elementów barokowych. W tym przypadku najważniejsza była bryła, czystość i klarowność

Wystawa została zorganizowana z Xanadu we współpracy z Ambasadą Królestwa Hiszpanii w Polsce oraz Ministerstwem Edukacji, Kultury i Sportu. Prezentacja prac hiszpańskich artystów potrwa do 20 grudnia 2017 r.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Agnieszka Gniotek (właścicielka galerii Xanadu)

Data emisji: 13.12.2017

Godzina emisji: 11.40

ac/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ruchoma architektura. Czym zaskakują nas współcześni architekci?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 13:31
Ruchoma architektura - co to takiego? Jeśli mieszkacie w Warszawie koniecznie odwiedźcie budynek Domu Kultury "Kadr" przy zbiegu ulic Rzymowskiego i Cybernetyki. Jego fasada wygląda jak ruchomy obraz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meksykańska wędrówka dusz w Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 12:00
Dzień Zmarłych jest jedną z najważniejszych uroczystości w Meksyku. 2 listopada najbardziej charakterystycznym dla tego święta elementem są ołtarze z ofiarami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Inny TransAtlantyk" - sztuka kinetyczna i op-art

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 14:29
- Prace zebrane na wystawie oddają się widzowi we władanie. Obserwując je pod różnymi kątami widzimy ruch, czyli to o to chodziło artystom, których prace wybraliśmy - wyjaśniał Marcel Andino Velez.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prace najlepszych polskich grafików i ilustratorów na Targach Plakatu 2017

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 13:44
- Widać po naszych ulicach i tym, co ludzie mają w domach, że poczucie estetyki u Polaków się rozbudziło. Każdy chce mieć udekorowane mieszkanie. Dziś puste ściany to obciach - mówila Karolina Kiepas organizatorka Targów Plakatu.
rozwiń zwiń