Prace najlepszych polskich grafików i ilustratorów na Targach Plakatu 2017

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 13:44
- Widać po naszych ulicach i tym, co ludzie mają w domach, że poczucie estetyki u Polaków się rozbudziło. Każdy chce mieć udekorowane mieszkanie. Dziś puste ściany to obciach - mówila Karolina Kiepas organizatorka Targów Plakatu.
Audio
  • Karolina Kiepas o 5 edycji Targów Plakatu (Pierwsze Słyszę/Czwórka)
Targi Plakatu 2017
Targi Plakatu 2017Foto: mat. pras.

inny transatlantyk 1200.jpg
"Inny TransAtlantyk" - sztuka kinetyczna i op-art

Już po raz piąty w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, będące spotkaniem najlepszych grafików, ilustratorów i galerii plakatu, dzięki którym jego dziedzina przeżywa w Polsce prawdziwy renesans. - 3 grudnia, w zabytkowych przestrzeniach Domu Towarowego Braci Jabłkowskich będzie można obejrzeć prace 160 najzdolniejszych plakacistów, kolekcjonerów polskiej szkoły plakatu, autorów wielkoformatowych ilustracji i grafik. Każdy z nich pojawi się tam osobiście - zapowiadała Karolina Kiepas organizatorka Targów Plakatu.

Jak przekonywała impreza jest doskonałą okazją, żeby zaopatrzyć się w oryginalne prezenty, porozmawiać z twórcami prac, zdobyć ich autograf. Ze względu na rekord frekwencyjny, jaki wydarzenie pobiło w ubiegłym roku wystawa została rozszerzona do czterech pięter. - Widać, że ludzie interesują się desingiem. Nie tylko meblarskim, czy gadżeciarskim. Papier i druk przeżywa renesans - opowiadała.

Z jakimi artystami będziemy mieli okazję spotkać się 3 grudnia na kolejnej edycji Targów Plakatu? Jak wygląda rynek plakatu w Polsce? Czy polski design przenika do międzynarodowego świata sztuki i reklamy? Co z wiąże polski plakat i Netlix? M.in. o tym rozmawialiśmy z gościem Karolina Kiepas z Don't Panic Polska.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Karolina Kiepas (Don't Panic Polska, organizatorka Targów Plakatu)

Data emisji: 22.11.2017

Godzina emisji: 8.15

ac

Czytaj także

Meksykańska wędrówka dusz w Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2017 12:00
Dzień Zmarłych jest jedną z najważniejszych uroczystości w Meksyku. 2 listopada najbardziej charakterystycznym dla tego święta elementem są ołtarze z ofiarami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Krew. Łączy i dzieli" - wystawa w muzeum Polin

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 13:20
- Wystawa opowiada m.in. o podstawowych rytuałach judaizmu związanych z krwią i czystością. Ma na celu wskazanie wspólnych korzeni - związków judaizmu i chrześcijaństwa - opowiadała Joanna Fikus kierowniczka działu wystaw Polin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Silence And Dynamism" - wystawa prac Davida Lyncha w Toruniu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 15:00
- Reżyser dał się poznać dziennikarzom i zgromadzonym obserwatorom sztuki jako wielki, interdyscyplinarny artysta - mówiła Beata Kwiatkowska, dziennikarka Czwórki.
rozwiń zwiń