Spinache: w zimie najfajniejszy jest spokój

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 14:44
Spinache to artysta bardzo pracowity. Jego ostatni album "Reality" ukazał się w 2017 roku, a już przygotowaniu jest nastepny krążek, którego premiera zaplanowana jest na koniec 2018 roku. 
Audio
  • Raper Spinache o tym, co inspiruje go w zimie (Stacja kultura/Czwórka)
Dziennikarz Damian Sikorski i Paweł Grabowski (Spinache)
Dziennikarz Damian Sikorski i Paweł Grabowski (Spinache)Foto: czwórka

Paweł Grabowski 663x365.jpg
Spinache: rzeczywistość jest piękna

Swoje teksty lubi tworzyć zimą. Jak opowiadał w rozmowie z Damianem Sikorskim mroźna aura sprzyja procesowi twórczemu. - Śnieg wszystko wycisza. Dźwięki związane z miastem, który w okresie wiosennym, czy letnim mogą rozpraszać o tej porze roku właściwie nie występują. Nie słyszysz padającego śniegu. To nie jest dźwięk porównywalny do kropli deszczu uderzających o blaszany parapet. 

spinache 1200.jpg
Spinache i polska poezja w hiphopowej wersji

- Cisza i spokój zimy jest fajny. Nie miałbym problemów nawet z ostrym mrozem, gdyby zimą w Polsce było więcej słońca. Na szczęście w tym roku i pod koniec poprzedniego pogoda była dla nas przychylna - mówił raper.

Jaki będzie nowy album Spinache? Co zamierza robić podczas ferii zimowych i dlaczego trzeba uważać na to, co się mówi się w trakcie wieczornych rozmów z... przyszłym teściem? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Gość: Spinache (Paweł Grabowski, polski raper i producent muzyczny)

Data emisji: 26.01.2018

Godzina emisji: 11.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Między piekłem a rajem. Premiera najnowszej płyty Björk

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 15:00
"Utopia" to 9. album w dorobku artystki. Piosenki na najnowszej płycie napisane zostały przez Björk wspieraną przez Arcę i Sarę Hopkins.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igor Herbut: naszym zadaniem jest to, żeby wbić was w fotel

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 13:31
- LemON zmienił się i na najnowszej płycie prezentuje zupełnie inną barwę. Trzeba go słuchać siedząc, bo faktycznie wciska w fotel. To album, który ma kolory Led Zeppelin, harmonie wzorowane na muzyce Beatlesów i pazur, który posiadała Republika - mówił Damian Sikorski, dziennikarz muzyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sylwester. "To dla nas pracowita noc w roku"

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 15:00
Ktoś pracuje, żeby ktoś inny mógł bawić się całą noc. Ta zasada obowiązuje w sylwestrową noc, podczas której my dobrze się bawimy, a artyści dbają o nasz dobry humor oraz śpiewają i grają nam do tańca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń