Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach. Jaka jest Amy Schumer?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 16:30
- Amy Schumer głośno mówi to, o czym inni milczą. Jest błyskotliwa, ma świetne poczucie humoru i swoje miejsce na liście 100. najbardziej wpływowych kobiet magazynu "Time" - mówi Judyta Kokoszkiewicz o autorce i bohaterce "Dziewczyny z tatuażem na lędźwiach".
Audio
  • Jak Amy Schumer stała się "najzabawniejszą dziewczyną Ameryki"? (Stacja Kultura/Czwórka)
Amy Schumer w Nowym Jorku -maj 2016 rok
Amy Schumer w Nowym Jorku -maj 2016 rokFoto: Ovidiu Hrubaru/Shuttersock.com/dom. publiczna

Judyta Kokoszkiewicz Amy Schumer śmieje się ze wszystkich, ale przede wszystkim śmieje się z samej siebie. To klucz do jej sukcesu

W swojej książce Amy Schumer - słynna aktorka komediowa i stand-uperka - bez tabu opowiada o rodzinie, dyskryminacji kobiet, seksie oraz absurdach sławy. - Dużo pisze o relacjach z mamą i tatą, i z ukochaną młodszą siostrą. Zdradza, kto nauczył ją języka migowego i dlaczego melanże spędza w domu. Jest tam także akapit o tym, dlaczego nie znosi głosu Roda Stewarta - mówi gość Czwórki.

Czy Amy Schumer zrobiłaby karierę w Polsce? W jaki sposób poczucie humoru "uratowało" jej życie? Dlaczego bywa "kanciarą"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Czytaj także
lustro dziewczyna 1200.jpg
Cara Delevingne. "W jej powieści młodzież przejrzy się jak w lustrze"

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Judyta Kokoszkiewicz (Wydawnictwo Kobiece)

Data emisji: 7.02.2018

Godzina emisji: 10.15

kul/ac

Czytaj także

Dekalog perfumiarza i zbrodnia niedoskonała - co warto przeczytać?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 16:46
Coś dla kobiet, ale także coś dla nastolatków - w Czwórce polecaliśmy książki, które warto położyć najbliższym pod choinką, ale sprawdzaliśmy też, które pozycje należy koniecznie przeczytać samemu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Kocik i Karolina Deling o książce "5 minut, czyli 23 opowiadania dla zabieganych"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 15:32
- Wszyscy żyjemy w tzw. "niedoczasie". Brakuje nam czasu, żeby skupić się na książce, czy jakimkolwiek innym tekście. Dlatego chcielibyśmy zaproponować formułę małych opowiadań, które zaczynają się i kończą w przysłowiowe pięć minut - mówiły autorki książki Joanna Kocik i Karolina Deling.
rozwiń zwiń