X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Kocik i Karolina Deling o książce "5 minut, czyli 23 opowiadania dla zabieganych"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 15:32
- Wszyscy żyjemy w tzw. "niedoczasie". Brakuje nam czasu, żeby skupić się na książce, czy jakimkolwiek innym tekście. Dlatego chcielibyśmy zaproponować formułę małych opowiadań, które zaczynają się i kończą w przysłowiowe pięć minut - mówiły autorki książki Joanna Kocik i Karolina Deling.
Audio
  • Joanna Kocik i Karolina Deling o książce "5 minut, czyli 23 opowiadania dla zabieganych" (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ graphbottles

- Sama lubię krótkie formy, ich tworzenie także wychodzi mi lepiej, niż forma długa. Nigdy nie chciałam "katować" mojego czytelnika  długimi wątkami. Wiem, że mogę stworzyć perełkę w kilku akapitach - mówiła jedna z autorek książki. 

- Nasze opowiadania to historie z pogranicza realizmu i fantazji. Fabuła części opowiadań nie rozgrywa się w świecie rzeczywistym, tylko w głowach naszych bohaterów. Kiedy jesteś marzycielem zdarza ci się, że idąc ulicą uciekasz myślami gdzieś daleko. W jednej chwili znajdujesz się poza ulicą i miastem. Myśli przenoszą nas w różne miejsca. Te spostrzeżenia układamy potem w historie - wyjaśniały w rozmowie z Kasią Dydo.

Jakie historie można opowiedzieć w pięć minut? Czy można wydać książkę i trafić do szerokiego grona czytelników bez wsparcia dużych wydawnictw? I czy dobra opowieść może być... walutą? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z autorkami książki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Joanna Kocik i Karolina Deling (pisarki, autorki książki "5 minut, czyli 23 opowiadania dla zabieganych")

Data emisji: 8.01.2018

Godzina emisji: 10.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pablopavo i opowiadania, o których nie da się zapomnieć

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 14:57
- "Mikrotyki" to małe dotknięcia. Opowiadania odsłaniają jedynie rąbek tajemnicy, pozostawiają dużo czytelnikowi. Ja sam lubię czytać książki, które traktują mnie poważnie, dlatego starałem się traktować poważnie swojego czytelnika - mówił Paweł Sołtys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Modelka" - Zuzanna Bijoch opowiada o kulisach świata modelingu

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 11:50
- Książkę pisałam trzy lata. To duma, niesamowite uczucie, kiedy trzymam ją w rękach i jest już gotowa to przeczytania - mówiła Zuzanna Bijoch, autorka książki pt. "Modelka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ostatni intruz" - intryga w "klaustrofobicznej atmosferze zbrodni"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 15:39
Główna bohaterka "Ostatniego intruza", Antoinette Conway, jest jedyną kobietą w wydziale zabójstw. - W bardzo męskim środowisku musi zmagać się ze złośliwościami kolegów i szykanami przełożonych - mówiła ekspertka Czwórki.
rozwiń zwiń