X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Galerie dookoła świata: Putti Gallery, Pinchuk Pize, 21. Sydney Biennale

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 14:41
Zaczniemy od Sydney i 21. Biennale sztuki. - Przez dwanaście tygodni, aż do 11 czerwca będziemy mogli oglądać cykl wystaw, których motywem przewodnim jest hasło "Superpozycja" - mówiła Dominika Klimek.
Audio
  • Islandia, Australia i RPA. Dominika Klimek poleca najlepsze światowe wystawy (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/latalante

oslo norwegia 1200.jpg
"House viewing". Ile możemy zrobić dla swojego miasta?

- W Australii, ale również na całym świecie obserwujemy zjawisko przenikania się różnych kultur, ideologii i systemów polityczno-społecznych. Zestawione razem tworzą wątłą równowagę. W chińskiej teorii Wǔ xíng każdy z pięciu żywiołów wynika z siebie nawzajem. To, w jaki sposób historia, sztuka i kultura przenikają się wzajemnie jest tematem tegorocznego australijskiego Biennale - wyjaśniała.

W audycji zaglądamy także do Kijowa i Pinchuk Art Centre. Jednego z największych platfom ukraińskiej sztuki współczesnej, która przyznaje własne nagrody. W ramach "Future Generation Art Prize" możemy podziwiać prace 21 nominowanych do prestiżowego wyróżnienia. - Interesuje nas to, w jaki sposób dany artysta się rozwija, staramy się w każdym dostrzec potencjał. Rozpiętość wśród nominowanych do nagrody jest bardzo duża. Doceniamy zarówno artystów pracujących z nowoczesnymi formami audio i wideo, ale także tych, zajmujących się malarstwem tradycyjnym - mówił dyrektor artystyczny wystawy Bjorn Geldhof.

W jaki sposób mówi się o polityce językiem sztuki? Jak na twórczość i rozwój języka wpływa poezja? Jak wygląda ryska biżuteria konceptualna i gdzie można obejrzeć zaskakujące instalacje artystyczne Zandera Bloma? M.in. o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Dominika Klimek (dziennikarka)

Data emisji: 25.04.2018

Godzina emisji: 10.15

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Drugie życie eksponatu. Do czego przyzwyczaili nas artyści i galerie sztuki?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 14:50
- Tytuł wystawy nawiązuje do eseju George'a Pereca o tym samym tytule. Autor pisze w nim jaką rolę odgrywa w naszym życiu codzienność i jaką wagę przywiązujemy do tzw. codziennych rytuałów - mówiła Agata Cieślak z Austiackiego Forum Kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła Europy: toster zemsty i auto z bogatym wnętrzem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 12:30
- Ręczne szkice modeli marki, wywiady z designerami, plakaty, projekty i oczywiście same samochody - to wszystko zobaczymy na wystawie "Ferrari: Under The Skin" w Design Museum w Londynie - opowiada Dominika Klimek i zaprasza na spacer po najciekawszych galeriach w Europie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: psychodelia lat 60. i Gjon Mili

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 17:30
- W Filadelfii oglądać można wystawę "Design in Revolution: A 1960s Odyssey", a na niej kolekcję psychodelicznych plakatów płytowych oraz prace związane z futurystycznymi wizjami życia w kosmosie - opowiada Dominika Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"House viewing". Ile możemy zrobić dla swojego miasta?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 15:00
- Niedawno w norweskim systemie budownictwa zaszło wiele zmian. System mocno się komercjalizuje i tak jak w Polsce buduje się dużo, szybko i tanio. Społeczeństwo norweskie zaczęło buntować się przed tak szybkimi zmianami urbanistycznymi - opowiadała dziennikarka Czwórki Dominika Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kupa słonia Leona, obraz małpki Lucy w Muzeum. Warszawskie ZOO ma już 90 lat

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 11:59
- Dziś próbujemy pisać historię z punktu widzenia zwierząt, nie człowieka. Ja tak próbowałam stworzyć tę wystawę - opowiada Anna Mizikowska, kurator ekspozycji "90. urodziny warszawskiego ZOO". - A kupa słonia, jako eksponat, to było coś, co było moim podstawowym warunkiem, jaki postawiłam dyrekcjom, mojej i zoo - dodaje. 
rozwiń zwiń