X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Galerie dookoła świata: optymistyczny krajobraz z kropek i eksponaty, do których chcesz się przytulić

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 12:15
Podróż po światowych galeriach sztuki rozpoczniemy od Tel Avivu i galerii Zemack. 
Audio
  • Kair, Los Angeles czy Szwecja? Dominika Klimek o wystawach dookoła świata (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/espeis

wystawa sztuka galeria instalacja 1200.jpg
Galerie dookoła świata: Putti Gallery, Pinchuk Pize, 21. Sydney Biennale

W Zemack Contemporary Art będzie można oglądać prace Lee Yanor - młodej artystki specjalizującej się w audioinstalacjach. Jej najnowsza wystawa "And now" to połączenie instalacji, performance i sztuk audiowizualnych. - To sztuka, która angażuje widza. Niejednokrotnie w trakcie swoich wystaw włączała go w część widowiska artystycznego, Tym razem będziemy mogli zobaczyć zdjęcia, które dzięki światłoczułym emulsjom zamiast na papier zostały przeniesione na materiał. To swoisty hołd dla historii fotografii - opowiadała Dominika Klimek. 

Będąc w Zagrzebiu koniecznie powinniśmy sprawdzić jak wygląda sztuka naiwna. Mówiła o niej Svjetlana Sumpor, kuratorka wystawy. - Sztukę naiwną tworzyli ludzie, którzy nigdy nie zdobyli artystycznego wykształcenia. Dzięki swojej pracy osiągnęli bardzo wysoki poziom i unikatowy styl. Ivan Rabuzin jest znany z tworzenia wyidealizowanych, optymistycznych krajobrazów. Wszystko na jego płótnie skomponowane jest z kółek i kropek, ponieważ artysta wierzy, że koło ma idealny kształt - wyjaśniała.

O czym opowiada wystawa "Miękkie światy"? Co przedstawiają mini-rzeźby w kairskiej galerii Zamalek? W jaki sposób szwedzcy artyści łączą za pomocą sztuki Sztokholm i Malmo? W jaką podróż zabiera nas wystawa w muzeum J. Paula Getty'egoM.in. o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Dominika Klimek (dziennikarka)

Data emisji: 9.05.2018

Godzina emisji: 10.15

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powrót do przeszłości na wystawie w Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 14:51
- Wielu mówi, że lata 80. to najbardziej mroczny okres PRL-u. Jednocześnie był to czas, w którym widać było pierwsze "jaskółki zmian" i pierwsze trendy, które przychodziły do nas z tzw. "Zachodu" - mówiła kuratorka wystawy "Eksperyment: Ekspedycja '88" Annna Grunwald. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła Europy: toster zemsty i auto z bogatym wnętrzem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 12:30
- Ręczne szkice modeli marki, wywiady z designerami, plakaty, projekty i oczywiście same samochody - to wszystko zobaczymy na wystawie "Ferrari: Under The Skin" w Design Museum w Londynie - opowiada Dominika Klimek i zaprasza na spacer po najciekawszych galeriach w Europie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: psychodelia lat 60. i Gjon Mili

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 17:30
- W Filadelfii oglądać można wystawę "Design in Revolution: A 1960s Odyssey", a na niej kolekcję psychodelicznych plakatów płytowych oraz prace związane z futurystycznymi wizjami życia w kosmosie - opowiada Dominika Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"House viewing". Ile możemy zrobić dla swojego miasta?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 15:00
- Niedawno w norweskim systemie budownictwa zaszło wiele zmian. System mocno się komercjalizuje i tak jak w Polsce buduje się dużo, szybko i tanio. Społeczeństwo norweskie zaczęło buntować się przed tak szybkimi zmianami urbanistycznymi - opowiadała dziennikarka Czwórki Dominika Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Putti Gallery, Pinchuk Pize, 21. Sydney Biennale

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 14:41
Zaczniemy od Sydney i 21. Biennale sztuki. - Przez dwanaście tygodni, aż do 11 czerwca będziemy mogli oglądać cykl wystaw, których motywem przewodnim jest hasło "Superpozycja" - mówiła Dominika Klimek.
rozwiń zwiń