X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XII lubelska Noc Kultury. Feeria barw i świateł

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 12:46
Kamienice ubrane w artystyczne instalacje, argentyński taniec ulicami miasta, galerie sztuki i muzea czynne do białego rana, odczyty poezji, koncerty i spektakle teatralne. Za nami XII lubelska Noc Kultury.
Audio
  • Sztuka, światło i taniec. Za nami XII Noc Kultury w Lublinie (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/ktphotography

Hasłem tegorocznej odsłony festiwalu było "MiastoMomentTy". Jak co roku wydarzenia odbywały się w obrębie Starego Miasta w Lublinie. W tym roku po raz kolejny mogliśmy zanurzyć się w historii Lubina odkrywając nieistniejące już ulice miasta. Dawna ulica Krawiecka na jedną noc została przywrócona do życia i... ubrana. W krawaty, tkaniny i maszyny do szycia. 

Plac po Farze zapełnił się kwiatami i roślinami, Bramę Rybną oświetlono setkami małych żaróweczek i widowiskowymi lampionami w kształcie morskich zwierząt. Całonocne wydarzenie współtworzyli artyści z całego świata. - Nasz tegoroczny performance będzie odbywał się pod hasłem "Stroimy miasto razem". Naszym celem jest pokazanie tego, jak mógłby wyglądać Lublin - opowiadał jeden z litewskich artystów, który w tym roku współtworzył scenografię Nocy Kultury.

Które wydarzenia nawiązywały do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, jak przez lata zmieniało się miasto i w jaki sposób twórcy odtworzyli jego wygląd i historię? Co działo się w trakcie tej wyjątkowej czerwcowej nocy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 4.06.2018

Godzina emisji: 11.45

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Przestrzeń niewysłowiona". O sztuce projektowania form użytkowych

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 12:59
"Przestrzeń niewysłowiona to zbiór prac Jerzego Sołtana, Lecha Tomaszewskiego i Andrzeja J. Wróblewskiego, prekursorów formującego się na przełomie lat 50. i 60. XX wieku zawodu projektanta form przemysłowych. - To jedna z trzech wystaw, które towarzyszą obchodom 40-lecia Wydziału Wzornictwa - mówiła Agnieszka Szweczyk z Muzeum Akademii Sztuk Pięknych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa opowiedziana rzeczami. Otwarcie kolejnych gabinetów w MW

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 11:00
- Od 2014 roku Muzeum Warszawy wymyślane jest na nowo. Proszę mi wierzyć, było to olbrzymie przedsiewzięcie, trwało 4 lata i było bardzo intensywne - mówi Agnieszka Dąbrowska, kuratorka gabinetu ubiorów w MW. - Po raz pierwszy, na taką skalę, podjęte zostało dzieło rewitalizacji, odnowy 11 staromiejskich kamieniczek, które zajmujemy - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noc Kultury 2018. Latające ryby, światła i zapachy w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 14:53
- Budynki obite futrem, rzeki z kilku tysięcy krawatów, krawężniki mierzone centrymetrami i grające specjalnie skomponowaną muzykę maszyny do szycia- to wszystko czeka na gości Podwala podczas Nocy Kultury 2018 w Lublinie.
rozwiń zwiń