Zabierz dzieci do lasu w warszawskiej fabryce. Pobaw się w teatr

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 13:25
- Podczas "Psot" dzieciaki wraz z rodzicami wchodzą w strefę zabawy, przechodzą z miejsca do miejsca, przeżywają przygody, wchodzą w interakcje z aktorami - mówi Marta Wójcicka, organizatorka "Psot". 
Audio
  • Marta Wójcicka i Bartosz Mazur opowiadają o akcji teatralnej na żywo "Psoty w lesie" (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: susanlu4esm/pixabay

- Tegoroczne "Psoty w lesie" to kolejna edycja naszego projektu, który robimy od paru lat - mówi gość Kasi Dydo. - Zapraszamy reżyserów, aktorów warszawskich scen, żeby adaptowali wraz ze scenografem pofabryczną halę na duża przestrzeń zabawy dla dzieci, przygody, przestrzeń interakcji w ramach, której wybieramy sobie jakiś temat przewodni - opowiada. 

Bartosz Mazur wspomina zeszłoroczne "Psoty pod wodą", podczas których dzieci schodziły na dno oceanu, ratowały piracki statek, walczyły z Krakenem, musiały porozumieć się z syrenką. 

Organizatorzy stawiają na trzy elementy: wyjście na przeciw potrzebie zabawy, danie możliwości dotknięcia teatru w formie interaktywnej i wymiar kreatywny wydarzenia. Do zabawy zaplanowali wciągnąć i dzieci, i dorosłych. 

A jaki las czekał będzie na nas w warszawskim Soho Factory? Czy można liczyć na obecność dinozaurów czy raczej słowiańskiej krainy? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Marta Wójcicka (organizatorka "Psot", kuratorka Pop-up Muzeum), Bartosz Mazur (reżyser etiudy)  

Data emisji: 11.06.2018

Godzina emisji: 10.15

pj/ac

Czytaj także

Jubileuszowy królik z cylindra. Opowieść o pięknej więzi

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 13:06
- Grzegorz Turnau spektaklem "Karampuk. Baśń o króliku z cylindra" debiutuje jako reżyser - mówi Aleksandra Rembowska, kierownik literacki Teatru Lalka. - Trzeba wiedzieć, że pojawia się tu także w dwóch dodatkowych rolach: autora adaptacji i tekstów oraz piosenek i muzyki - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szakal i modliszki - osiedliły się w Polsce, ale marnie z czajką

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 12:50
- Od wydania 4 tomów "Prawdziwych tropicieli" minęło około 7 lat. Przez ten czas wiele się w przyrodzie zmieniło - mówi Adam Wajrak. - 7 lat temu modliszki były wspominane tylko w okolicach Sandomierza. Niektóre gatunki mają się o wiele gorzej - dodaje. 
rozwiń zwiń