"Przyszła sama Nieskończoność, by popatrzeć w mą zieloność". "Łąka"Leśmiana na skwerze przy Polin

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 14:55
9 czerwca w Muzeum Polin otwarta została plenerowa instalacja inspirowana wierszem "Łąka" Bolesława Leśmiana. Organizatorki instalacji zapowiadały, że to projekt, który pobudzi wszystkie zmysły.
Audio
  • Skwer przy Muzeum POLIN– „tu Leśmian działa na wszystkie zmysły” (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: 4924546/Pixabay

Przestrzeń ma być miejscem, gdzie zwiedzający będą mogli odpocząć, posłuchać poezji, obejrzeć film, wziąć udział w warsztatach, a nawet zatańczyć na dancingu przy muzyce na żywo, lub wziąć udział w zajęciach z jogi. Skąd wziął się pomysł na zrealizowanie takiego projektu? - Chcieliśmy wyjść w plener. Wrócić do takiego kontaktu z publicznością, jaką mieliśmy zanim powstało muzeum - wyjaśniały pomysłodawczynie "Łąki Leśmiana".

- W namiocie, który stał na terenie dzisiejszego muzeum organizowaliśmy koncerty, wystawy i spotkania. Bardzo lubiłyśmy tę formę - jest bardzo przyjazna i otwarta. Łąka, która otacza POLIN jest miejscem dostępnym dla wszystkich. My ze swojej strony dodałyśmy do niego kilka elementów - opowiadały.

Jak to się stało, że inspiracją dla stworzenia przestrzeni kultury stał się wiersz Bolesława Leśmiana? Czemu ma służyć to miejsce? Jakie atrakcje zapowiadają organizatorki instalacji? I co wspólnego "Łąka" będzie miała z nocnym życiem artystycznej bohemy Warszawy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Ewa Budek (koordynatorka projektu), Karolina Sakowicz (szefowa działów programów publicznych)

Data emisji: 21.06.2018

Godzina emisji: 11.14

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pola Dwurnik - artystka w autoportrecie

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 12:00
- Pola Dwurnik kiedyś powiedziała o sobie, że poślubiła malarstwo - mówi Agata Smalcerz, dyrektor Galerii Bielskiej BWA, w której możemy oglądać najnowszą wystawę prac artystki. - Maluje bez przerwy - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Meksyk w Madrycie, sztuka dla natury i dwoistość stolicy Katalonii

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 14:05
Travesía cuatro to madrydzka galeria, w której trwa własnie wystawa Claudii Fernandez, która specjalizuje się w tworzenie sztuki związanej z dziedzictwem i tradycją Meksyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XII lubelska Noc Kultury. Feeria barw i świateł

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 12:46
Kamienice ubrane w artystyczne instalacje, argentyński taniec ulicami miasta, galerie sztuki i muzea czynne do białego rana, odczyty poezji, koncerty i spektakle teatralne. Za nami XII lubelska Noc Kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaką przestrzenią jest galeria? Wystawa w MGS w Częstochowie

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 11:18
-  Tytuł projektu został stworzony przez nieformalną grupę artystyczną Setis Group, absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, która jest pomysłodawcą projektu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Miller: skoki na głowę, punk rock i społeczna rewolucja

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 13:34
- Był szalenie odważnym fotoreporterem. Niczego się nie bał i biegł zawsze tam, skąd inni uciekali - tak o pracy Krzysztofa Millera opowiadał kurator wystawy w DSH Waldemar Gorlewski.
rozwiń zwiń