X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Przyszła sama Nieskończoność, by popatrzeć w mą zieloność". "Łąka"Leśmiana na skwerze przy Polin

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 14:55
9 czerwca w Muzeum Polin otwarta została plenerowa instalacja inspirowana wierszem "Łąka" Bolesława Leśmiana. Organizatorki instalacji zapowiadały, że to projekt, który pobudzi wszystkie zmysły.
Audio
  • Skwer przy Muzeum POLIN– „tu Leśmian działa na wszystkie zmysły” (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: 4924546/Pixabay

Przestrzeń ma być miejscem, gdzie zwiedzający będą mogli odpocząć, posłuchać poezji, obejrzeć film, wziąć udział w warsztatach, a nawet zatańczyć na dancingu przy muzyce na żywo, lub wziąć udział w zajęciach z jogi. Skąd wziął się pomysł na zrealizowanie takiego projektu? - Chcieliśmy wyjść w plener. Wrócić do takiego kontaktu z publicznością, jaką mieliśmy zanim powstało muzeum - wyjaśniały pomysłodawczynie "Łąki Leśmiana".

- W namiocie, który stał na terenie dzisiejszego muzeum organizowaliśmy koncerty, wystawy i spotkania. Bardzo lubiłyśmy tę formę - jest bardzo przyjazna i otwarta. Łąka, która otacza POLIN jest miejscem dostępnym dla wszystkich. My ze swojej strony dodałyśmy do niego kilka elementów - opowiadały.

Jak to się stało, że inspiracją dla stworzenia przestrzeni kultury stał się wiersz Bolesława Leśmiana? Czemu ma służyć to miejsce? Jakie atrakcje zapowiadają organizatorki instalacji? I co wspólnego "Łąka" będzie miała z nocnym życiem artystycznej bohemy Warszawy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Ewa Budek (koordynatorka projektu), Karolina Sakowicz (szefowa działów programów publicznych)

Data emisji: 21.06.2018

Godzina emisji: 11.14

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pola Dwurnik - artystka w autoportrecie

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 12:00
- Pola Dwurnik kiedyś powiedziała o sobie, że poślubiła malarstwo - mówi Agata Smalcerz, dyrektor Galerii Bielskiej BWA, w której możemy oglądać najnowszą wystawę prac artystki. - Maluje bez przerwy - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Meksyk w Madrycie, sztuka dla natury i dwoistość stolicy Katalonii

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 14:05
Travesía cuatro to madrydzka galeria, w której trwa własnie wystawa Claudii Fernandez, która specjalizuje się w tworzenie sztuki związanej z dziedzictwem i tradycją Meksyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XII lubelska Noc Kultury. Feeria barw i świateł

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 12:46
Kamienice ubrane w artystyczne instalacje, argentyński taniec ulicami miasta, galerie sztuki i muzea czynne do białego rana, odczyty poezji, koncerty i spektakle teatralne. Za nami XII lubelska Noc Kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaką przestrzenią jest galeria? Wystawa w MGS w Częstochowie

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 11:18
-  Tytuł projektu został stworzony przez nieformalną grupę artystyczną Setis Group, absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, która jest pomysłodawcą projektu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Miller: skoki na głowę, punk rock i społeczna rewolucja

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 13:34
- Był szalenie odważnym fotoreporterem. Niczego się nie bał i biegł zawsze tam, skąd inni uciekali - tak o pracy Krzysztofa Millera opowiadał kurator wystawy w DSH Waldemar Gorlewski.
rozwiń zwiń