X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fotografie Krzysztofa Millera - chropawość i punk rock

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 15:30
- Krzysztof Miller chciał, żeby świat dowiedział się pewnych rzeczy, żeby jego zdjęcia trafiały na pierwsze strony gazet. Przyglądał się życiu chropowatemu, brudnemu i nieprzyjemnemu - mówi w Czwórce Beata Łyżwa-Sokół, szefowa Działu Foto Gazety Wyborczej.  
Audio
  • "Fotografie, które nie zmieniły świata" - najważniejsze zdjęcia Krzysztofa Millera (Stacja Kultura/Czwórka)
Krzysztof Miller
Krzysztof MillerFoto: PAP/Artur Reszko

Beata Łyżwa-Sokół Krzysztof Miller lubił formę fotoreportażu. To był luksus. Miał cały dzień na zrobienie jednego zdjęcia, na wejście w temat

Album "Fotografie, które nie zmieniły świata" ze zdjęciami Krzysztofa Millera, tragicznie zmarłego fotoreportera wojennego, to osobista historia pasji, radości z wykonywania zawodu, ale także ocierania się o śmierć, gorzkie rozliczenie z etosem fotoreportera, dokumentującego najdramatyczniejsze wydarzenia najnowszej historii. - Pamiętam pierwsze spotkanie z Krzysztofem. Kończyłam wtedy szkołę fotograficzną i wymyśliłam sobie cykl rozmów z polskimi fotografami - wspomina Beata Łyżwa-Sokół. - Gdy zapytałam go, po co fotografuje, on odpowiedział krótko: "chodzi o przeżycie wydarzeń, opowiedzenie o nich i niesienie świadectwa" - opowiada zaproszona fotografka.

Sprawdź też:
Kasia Dydo Mariusz Szczygieł 1200x660.JPG
Mariusz Szczygieł: kobiecość pozwala mi pisać

Jako fotoreporter Krzysztof Miller robił zdjęcia m.in. w Afganistanie, Czeczenii, Afryce i Gruzji. A jaki był jego styl pracy? - On zawsze mówił, że listonosz dzwoni dwa razy, a fotoreporter do skutku. Nie prześlizgiwał się po tematach, tylko je drążył. Otwierał drzwi, zaglądał na podwórka - podkreśla Beata Łyżwa-Sokół. Jakie zdjęcie otwiera album "Fotografie, które nie zmieniły świata" i jaka jest jego symbolika? Jak w ciągu ostatnich lat zmienił się zawód fotoreportera? Tego dowiecie się, słuchając nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Beata Łyżwa-Sokół (szefowa Działu Foto Gazety Wyborczej)

Data emisji: 25.09.2017

Godzina emisji: 11.07

jsz/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wstań i idź" - historia fantastyki na kartach książki

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 09:31
Gośćmi "Stacji Kultura" będą Przemysław "Trust Truściński i Tomasz Kołodziejczak, z którymi porozmawiamy o książce "Wstań i idź".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dzisiaj rozmawiamy o Pani". Jak żyją żony wybitnych mężów?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 13:48
Żony: muzyka rockowego Roberta Gawlińskiego, reportażysty Ryszarda Kapuścińskiego, pisarza Wiesława Myśliwskiego, fotografa Chrisa Niedenthala, kompozytora jazzowego Włodzimierza Pawlika, kardiochirurga Zbigniewa Religi i scenografa Allana Starskiego - to bohaterki książki "Dzisiaj rozmawiamy o Pani" Agnieszki Nabrdalik.
rozwiń zwiń