X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niebo, woda, las... i tory motocrossowe - zapraszamy na Warmię

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 14:06
Warmia to nie tylko Olsztyn, ale znacznie mniejsze i równie piękne miejscowości, które mają mnóstwo do zaoferowania. Rezydencja biskupów w Lidzbarku Warmińskim to jedna z najpiękniejszych ceglanych warowni w Europie, ze względu na bezcenne malowidła nazywana "kolorowym zamkiem".
Audio
  • Lidzbark Warmiński - dom Krasickiego z wyjątkowymi zabytkami i nieodkrytą naturą (Stacja kultura/Czwórka)
Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim
Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim Foto: Mariusz Switulski/Shutterstock

Krużganki na dziedzińcu przypominają te z zamku na Wawelu. W środku mieści się dziś Muzeum Warmińskie, dokumentujące historię miasta, ale także liczne wystawy i dzieła sztuki. Znajdzie się też coś dla tych, którzy lubią spędzić urlop aktywnie, na sportowo. - U nas wszystko jest z Kopernikiem i Krasickim w tle. W mieście możemy spotkać pomniki tych dwóch, ważnych dla historii miasta postaci. Odnajdziemy także pomnik Napoleona - mówiła Katarzynie Radulewicz, podinspektor do spraw promocji miasta Lidzbarka Warmińskiego.

- Lidzbark i okolice jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce, ponieważ są jeszcze nieodkryte. To tędy przebiega najdłuższy wschodni szlak rowerowy "Green Velo", warto wybrać się także na spływ kajakowy rzeką Łyną - nie jest zatłoczona, szeroka, ale dosyć trudna, można wykazać się kajakarskimi umiejętnościami - przekonywała. 

Co Lidzbark oferuje fanom motocrossu? Gdzie warto wybrać się na koncert i czym wyróżnia się lidzbardzki Międzynarodowy Festiwal Muzyki Regionalnej? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Goście: Jacek Wiśniowski (burmistrz Lidzbarka Warmińskiego), Katarzynie Radulewicz (podinspektor do spraw promocji miasta Lidzbarka Warmińskiego), Sebastian Kuźniewski (zastępca burmistrza)

Data emisji: 4.07.2018

Godzina emisji: 11.40

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warmia i Mazury - tam uciekamy od miejskiego zgiełku

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 12:00
Mimo, że co roku latem na Warmię i Mazury zjeżdżają tłumy urlopowiczów, ciągle można tam znaleźć miejsca, które nie są zatłoczone i zadeptane. Co więcej, stają się przyjemnymi enklawami spokoju, oferując pobyt wśród sympatycznych ludzi, którzy świetnie znają okolice i potrafią doradzić, gdzie i w jaki sposób najlepiej spędzić czas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kortowo - kraina studenckiej szczęśliwości?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 17:45
Kortowo - tak nazywa się osiedle w Olsztynie, określane także mianem miasteczka uniwersyteckiego, w którym mieszczą się instytucje należące do Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyjechaliśmy całą rodziną, żeby się poznać"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 13:09
- Rodzice nie mieli dla nas czasu, więc potrzeba bliskości zrodziła pomysł wspólnego wyjazdu. Przez pierwsze dwa miesiące okropnie się z siostrą kłóciliśmy. Rodzice zagrozili, że nas odeślą więc zawarliśmy rozejm, który trwał do końca – mówił w Czwórce Wojtek Łopaciński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lidzbark, Frombork, Braniewo - nieodkryte perły Warmii

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2018 15:01
W sobotnim "Hotspocie" odwiedziliśmy Lidzbark Warmiński. Miasto nazywane perłą Warmii i "Zielonymi Płucami Polski", była stolica tej krainy leżąca nad rzeką Łyną i Samsarną. Co sprawia, że przyciąga tak wielu turystów?
rozwiń zwiń