Niebo, woda, las... i tory motocrossowe - zapraszamy na Warmię

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 14:06
Warmia to nie tylko Olsztyn, ale znacznie mniejsze i równie piękne miejscowości, które mają mnóstwo do zaoferowania. Rezydencja biskupów w Lidzbarku Warmińskim to jedna z najpiękniejszych ceglanych warowni w Europie, ze względu na bezcenne malowidła nazywana "kolorowym zamkiem".
Audio
  • Lidzbark Warmiński - dom Krasickiego z wyjątkowymi zabytkami i nieodkrytą naturą (Stacja kultura/Czwórka)
Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim
Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim Foto: Mariusz Switulski/Shutterstock

Krużganki na dziedzińcu przypominają te z zamku na Wawelu. W środku mieści się dziś Muzeum Warmińskie, dokumentujące historię miasta, ale także liczne wystawy i dzieła sztuki. Znajdzie się też coś dla tych, którzy lubią spędzić urlop aktywnie, na sportowo. - U nas wszystko jest z Kopernikiem i Krasickim w tle. W mieście możemy spotkać pomniki tych dwóch, ważnych dla historii miasta postaci. Odnajdziemy także pomnik Napoleona - mówiła Katarzynie Radulewicz, podinspektor do spraw promocji miasta Lidzbarka Warmińskiego.

- Lidzbark i okolice jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce, ponieważ są jeszcze nieodkryte. To tędy przebiega najdłuższy wschodni szlak rowerowy "Green Velo", warto wybrać się także na spływ kajakowy rzeką Łyną - nie jest zatłoczona, szeroka, ale dosyć trudna, można wykazać się kajakarskimi umiejętnościami - przekonywała. 

Co Lidzbark oferuje fanom motocrossu? Gdzie warto wybrać się na koncert i czym wyróżnia się lidzbardzki Międzynarodowy Festiwal Muzyki Regionalnej? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Goście: Jacek Wiśniowski (burmistrz Lidzbarka Warmińskiego), Katarzynie Radulewicz (podinspektor do spraw promocji miasta Lidzbarka Warmińskiego), Sebastian Kuźniewski (zastępca burmistrza)

Data emisji: 4.07.2018

Godzina emisji: 11.40

ac

Czytaj także

Warmia i Mazury - tam uciekamy od miejskiego zgiełku

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 12:00
Mimo, że co roku latem na Warmię i Mazury zjeżdżają tłumy urlopowiczów, ciągle można tam znaleźć miejsca, które nie są zatłoczone i zadeptane. Co więcej, stają się przyjemnymi enklawami spokoju, oferując pobyt wśród sympatycznych ludzi, którzy świetnie znają okolice i potrafią doradzić, gdzie i w jaki sposób najlepiej spędzić czas.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kortowo - kraina studenckiej szczęśliwości?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 17:45
Kortowo - tak nazywa się osiedle w Olsztynie, określane także mianem miasteczka uniwersyteckiego, w którym mieszczą się instytucje należące do Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wyjechaliśmy całą rodziną, żeby się poznać"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 13:09
- Rodzice nie mieli dla nas czasu, więc potrzeba bliskości zrodziła pomysł wspólnego wyjazdu. Przez pierwsze dwa miesiące okropnie się z siostrą kłóciliśmy. Rodzice zagrozili, że nas odeślą więc zawarliśmy rozejm, który trwał do końca – mówił w Czwórce Wojtek Łopaciński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lidzbark, Frombork, Braniewo - nieodkryte perły Warmii

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2018 15:01
W sobotnim "Hotspocie" odwiedziliśmy Lidzbark Warmiński. Miasto nazywane perłą Warmii i "Zielonymi Płucami Polski", była stolica tej krainy leżąca nad rzeką Łyną i Samsarną. Co sprawia, że przyciąga tak wielu turystów?
rozwiń zwiń