X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miejski wypad z Czwórką - Muzeum Mazowieckie w Płocku

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 15:20
Zbiory sztuki secesyjnej oraz stale powiększająca się kolekcja art déco to wizytówki tego miejsca. - Wystawa ściąga kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających rocznie. Jest największa i najbogatsza w Polsce - przekonuje Leonard Sobieraj, dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku.
Audio
  • Jakie skarby znajdziemy w Muzeum Mazowieckim w Płocku (Stacja Kultura/Czwórka)
Wiosna Teodora Axentowicza - portret Aty Zakrzewskiej, 1900 rok z kolekcji Muzeum Mazowieckiego w Płocku
"Wiosna" Teodora Axentowicza - portret Aty Zakrzewskiej, 1900 rok z kolekcji Muzeum Mazowieckiego w PłockuFoto: PAP/Reprodukcja Jan Morek

Od 2005 roku Muzeum Mazowieckie ma nową siedzibę - w secesyjnej kamienicy wzniesionej w pierwszym dwudziestoleciu XX wieku. - Prezentujemy tutaj wnętrza z przełomu XIX i XX wieku, rzemiosło artystyczne, szkło, metal, ceramikę i biżuterię - wymienia rozmówca Justyny Tylczyńskiej.


Czytaj także
fangor elektrownia radom 1200 pap.jpg
"Elektrownia" w Radomiu wywołuje efekt "WOW"

W Muzeum można podziwiać między innymi prace Stanisława Wyspiańskiego, Józefa Mehoffera, Jacka Malczewskiego, Teodora Axentowicza, Edwarda Okunia, Kazimierza Stabrowskiego, Wojciecha Weissa. Muzeum mazowieckie posiada także imponującą kolekcję art déco. W jaki sposób ten styl w sztuce zaistniał w świecie? Czym polscy projektanci podbili Paryż w 1925 roku? Co zobaczymy w Spichlerzu? O tym m.in. w naszej relacji z Płocka. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 12.09.2018

Godzina emisji: 11.37

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tam, gdzie rodzą się gwiazdy. Zapraszamy do Lipna

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 18:12
To zaledwie 14-tysięczne polskie miasto na stałe wpisało się w historię Hollywood. - W Lipnie urodziła się Barbara Apolonia Chalupec, czyli Pola Negri - opowiada dziennikarka czwórki, Justyna Tylczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miejski wypad z Czwórką: Opinogóra

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 14:24
Tym razem wybierzemy się w okolice Ciechanowa, do małej wioski, gdzie na terenie uroczego parku krajobrazowego znajduje się Muzeum Romantyzmu.
rozwiń zwiń