X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Sztuka Dawna". Portrety postaci tragicznych

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 12:08
- Historia sztuki dobrze pamięta wyraziste sylwetki i dramatyczne wydarzenia, a takich współcześnie, nie tylko w Polsce, ale i poza granicami, nie brakuje - mówił Tomasz Drzewiecki.
Audio
  • O wystawie "Sztuka Dawna. Prace na papierze" opowiada Tomasz Dziewicki (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: guruXOX/Shutterstock.com

Już tragedia antyczna miała być katharsis, nieść widzowi oczyszczenie. Przez wieki było podobnie, dlatego tam właśnie szukać można korzeni całej tego typu sztuki Tomasz Dziewicki

Jak tłumaczył gość Kasi Dydo, ludzki tragizm bywa inspirujący dla artystów. - Trudno generalizować, ale to, co smutne, bywa często piękne. Takie historie literackie i muzyczne, które niosły za sobą ciężar dramatyzmu, przez lata i wieki były więc silnie eksplorowane - przypomniał.

Portrety tragicznych postaci sztuki wśród mistrzowskich szkiców i rysunki kontrowersyjnych polskich artystów do 20 września podziwiać można dzięki wystawie "Sztuka Dawna. Prace na papierze", dostępnej w galerii Desa Unicum w Warszawie. Można tam zobaczyć m.in. wizerunki Izy Boznańskiej, czyli tajemniczej siostry Olgi Boznańskiej w wykonaniu Marii Lübbes, czy szkice skandalistów - Witkacego, Rafała Malczewskiego i Zofii Stryjeńskiej. Co jeszcze można zobaczyć podczas wystawy i jakie historie wiązały się z powstawaniem niektórych z tych dzieł? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 17.09.2018

Godzina emisji: 10.38

kd/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziary. Z więzienia, wojska, rejsu do Zachęty

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 12:20
Nad swoją najnowszą wystawą, w warszawskiej Zachęcie, Maurycy Gomulicki pracował 11 lat. Obok ekspozycji "Dziary" powstało dwa tysiące fotografii dokumentujących to zanikające zjawisko nieprofesjonalnych tatuaży. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siostrzeństwo. Od Stryjeńskiej do Piskorskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 13:30
Zofia Stryjeńska w męskim przebraniu studiowała na ASP, Liliana Piskorska dziś pisze o sobie, że jest nieheteronormatywną lesbijką. Prace obu artystek zobaczymy na wystawie "Siostrzeństwo. Feminizm i sztuka kobiet", w warszawskiej galerii DESA Unicum. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Bratysława, Nowy Jork, Reno, Tallin

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 14:03
- Carl-Henning Pedersen i Else Alfelt to malarski duet. Bardzo ważny we współczesnej sztuce skandynawskiej - mówiła Weronika Polakiewiczowa z Centrum Sztuki Danubiana w Bratysławie. 
rozwiń zwiń