X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Galerie dookoła świata: Bratysława, Nowy Jork, Reno, Tallin

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 14:03
- Carl-Henning Pedersen i Else Alfelt to malarski duet. Bardzo ważny we współczesnej sztuce skandynawskiej - mówiła Weronika Polakiewiczowa z Centrum Sztuki Danubiana w Bratysławie. 
Audio
  • Kultura Karaibów, nuklearna historia Stanów Zjednoczonych, mistyka krajobrazu Konrada Mägi. Dominika Klimek poleca wystawy na świecie (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Tasos_Lekkas/Pixabay

- Carl-Henning Pedersen, nazywany jest duńskim Chagallem. Jego styl przypomina dziecięce rysunki. W swoich pracach używał dużej ilości kolorów, stosował zabiegi innowacyjne jak na czasy, w których tworzył.

- Else Alfelt była malarką i żoną Pedersena. Choć należeli do jednej grupy artystycznej, reprezentowali różne style. Zestawiając prace obojga, możemy porównać, w jaki sposób się różniły, które z nich inspirowało się pracami Picassa i Braqu'a, a które stawiało na geometryczne formy i portretowanie krajobrazu - tłumaczyła Polakiewiczowa.


myszka miki walt disney 1200.jpg
Myszka Miki - od "szarej myszki" do ikony popkultury

Co jeszcze warto zobaczyć w Centrum Sztuki Danubiana? Kuratorka polecała uwadze kolekcję zdjęć jednego z najważniejszych czechosłowackich fotoreporterów - Ladislava Bielika, która została zorganizowana z okazji 50. rocznicy wydarzeń z 1968 roku. Rozmawialiśmy także o wystawie w Narodowym Muzeum Indian Amerykańskich w Nowym Jorku, opowiadającej o rdzennej ludności Karaibów. Zajrzeliśmy także do Tallina i Reno, gdzie w Centrum Sztuki w Nevadzie możemy oglądać instalacje ilustrujące puls Ziemi, prześledzić nuklearną historię USA i sprawdzić o czym opowiada "archeologia ekranu". Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Dominika Klimek

Goście: w rozmowie tel. z Dominiką Klimek: Karel Zova (Muzeum Narodowe Estonii), Weronika Polakiewiczowa z Centrum Sztuki Danubiana w Bratysławie. 

Data emisji: 29.08.2018

Godzina emisji: 10.13

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galerie dookoła świata: eksperymenty z dźwiękiem i sztuka, która zaczęła się od jajka

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 18:13
Odwiedzający Rio de Janeiro powinni zajrzeć do Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MAC). Futurystyczny budynek zaprojektowany przez brazylijczyka Oscara Niemeyera został uznany jako jeden z architektonicznych cudów świata. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: jak stworzyć portret zaangażowany?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 15:44
Podróżujących po Europie zachęcamy do odwiedzenia Galleria Carla Sozzani w Mediolanie. Obecnie można tam oglądać m.in. wystawę najlepszych zdjęć konkursowych zgłoszonych do Word Press Photo 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: 3 x Marsylia. Współczesne problemy migracyjne i festiwal miłości

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 14:05
Mamy tylko jedną szansę na trzy, by stworzyć udany związek. Zainspirowani tą teorią marsylscy artyści stworzyli wystawę, która ma na celu pokazanie, jak stereotypy przedstawiania miłości w sztuce odbiegają od współczesnych wyobrażeń na jej temat.
rozwiń zwiń