Historia miłości, piękna i przemijania w krótkim metrażu Wojtka Klimala

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 13:09
- Niespodziewanie, po ośmiu latach postanowiłem wrócić do szkoły filmowej. Szukałem tematu do filmu dyplomowego. Punktem wyjścia do napisania scenariusza stały się byłe Miss Polski. Ciekawiło mnie, co robią na emeryturze - opowiadał reżyser "Elizabeth" Wojciech Klimala.
Audio
  • Niełatwe rozstania i opowieść o przemijaniu. Wojciech Klimal i Katarzyna Ewa Żak o w "Elizabeth” (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Elina Leonova/Shutterstock

- Historia kręci się wokół bolesnego rozstawania się ludzi. Para bohaterów - matka i syn są już w dojrzałym wieku i przychodzi kolej na to, aby każde z nich poszło własną drogą - opowiadał twórca filmu. - Chciałem pokazać, jak trudny jest to proces zwłaszcza dla osób, które przez całe życie były ze sobą mocno związane - wyjaśniał. 

- Tym, co wyróżnia "Elizabeth" jest to, że film w całości nakręcony jest "z ręki". Staraliśmy się, żeby kamera cały czas była żywa i w ruchu. Miała płynąć za bohaterami tak, jak w dokumencie cały czas zachowując charakter filmu fabularnego - dodawała operatorka filmu Katarzyna Ewa Żak. 

Dlaczego warto zwrócić uwagę na ścieżkę dźwiękową? Kim są bohaterowie "Elizabeth" i dlaczego ich relacje są tak skomplikowane? Gdzie będzie można zobaczyć film? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Dominika Klimek

Gość: Katarzyna Ewa Żak (operatorka filmu), Wojciech Klimala (reżyser)

Data emisji: 4.10.2018

Godzina emisji: 10.17

ac/kd

Czytaj także

Ewa Bukowska: "53 wojny" zatrzymują widza emocjami

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 14:41
- Wojna jest nam bliska. To, że jej tutaj nie widzimy, nie znaczy, że nie odczuwamy - wyjaśnia Ewa Bukowska, reżyserka filmu "53 wojny". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Subbotko: "Dziurę w głowie" każdy sam musi zinterpretować

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 17:30
- To trudny film, opowiadany w inny sposób niż w tej chwili opowiada się filmy. A mimo to okazało się, że "Dziura w głowie" świetnie komunikuje się z widzem - mówi reżyser Piotr Subbotko.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Misiek Koterski: nie byłem pewien, czy ludzie uwierzą w moją postać

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2018 15:30
Strach, smutek, złość, radość, wstręt, zazdrość i wstyd - to siedem, tyułowych uczuć, o których w swoim filmie postanowił opowiedzieć Marek Koterski. Z aktorami, odtwórcami ról w filmie, podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni rozmawiała Beata Kwiatkowska.
rozwiń zwiń