X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Krem i czekolada" - podróż do świata smaków i zapachów

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 16:30
Wedlowskie torciki, mydła Biały Jeleń i kultowy szampon chmielowy - to produkty, które zawdzięczamy bohaterkom wystawy "Krem i czekolada" zorganizowanej przez teatr kobiecy Teraz Poliż i Muzeum Warszawskiej Pragi.
Audio
  • "Krem i czekolada" - wystawa jak podróż w czasie (Stacja Kultura/Czwórka)
Warszawa 1983-12-23. Zakłady cukiernicze E.Wedel im. 22-Lipca. Produkcja torcików wedlowskich
Warszawa 1983-12-23. Zakłady cukiernicze E.Wedel im. 22-Lipca. Produkcja torcików wedlowskich Foto: PAP/CAF/Andrzej Rybczyński

Czytaj także
tomasz ossoliński jerzy antczak 1200 pap.jpg
Jerzy Antkowiak. Człowiek który zahibernował "Modę Polską"

Ekspozycja opiera się na wspomnieniach pracownic fabryk Wedla i Polleny-Uroda z lat 1950-1989. - Niektóre kochały tę pracę i czuły się w niej jak w domu. Inne mówiły, że to ogłupiająca robota, bo robisz w kółko to samo - opowiadają Dorota Glac i Marta Jałowska

Kobiety chwaliły sobie warunki socjalne, jakie gwarantowały im zakłady pracy. - Zarówno u Wedla jak i w Urodzie panie miały do dyspozycji własnego ginekologa, były też tzw. "deputaty", czyli gratyfikacje dodawane do pensji - wyjaśniają pomysłodawczynie wystawy. - Kobiety ceniły sobie też poczucie wspólnoty i przyjaźnie, które nawiązywały w fabrykach - dodają.


Czytaj także
warszawa 1200.jpg
10. "Warszawa w budowie". Sztuka nawiązywania sąsiedzkiego dialogu

Jak spędzały wolny czas? Czy lubiły swoją pracę? Jak wspominają pracownicze wakacje i czy lata spędzone w Pollenie-Urodzie i Wedlu były latami szczęśliwymi? O tym m.in. w materiale Weroniki Puszkar.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 12.10.2018

Godzina emisji: 11.45

kul/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"W zasięgu". Sztuka czeska w bielskiej galerii BWA

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 14:41
- Impulsem do zorganizowania Festiwalu Sztuki Czeskiej jest położenie Bielska-Białej, które znajduje się w jej zasięgu. Taki zresztą jest też tytuł wystawy, którą prezentujemy - mówiła Agata Smalcerz, dyrektor Galerii Bielskiej BWA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sztuka Dawna". Portrety postaci tragicznych

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 12:08
- Historia sztuki dobrze pamięta wyraziste sylwetki i dramatyczne wydarzenia, a takich współcześnie, nie tylko w Polsce, ale i poza granicami, nie brakuje - mówił Tomasz Drzewiecki.
rozwiń zwiń