X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wieżowce z piasku i urbanistyczna rewolucja Nowego Jorku. Zaglądamy do galerii na świecie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 12:00
W Museum of Urban and Contemporary Art w Monachium trwa wystawa prac Tima Bengela. To 26-letni artysta, który zdobył międzynarodowy rozgłos, dzięki unikatowej technice tworzenia swoich prac.
Audio
  • Dominika Klimek poleca galerie na świecie (Stacja kultura/Czwórka)
Tim Bengel,  niemiecki artysta w tworzeniu swoich prac posługujący się piaskiem
Tim Bengel, niemiecki artysta w tworzeniu swoich prac posługujący się piaskiem Foto: Christoph Schmidt/PAP

skip the line biennale warszawa 1200.jpg
"Skip the line!". Obietnica wyjątkowości w Biennale Warszawa

- Jego prace powstają przy wykorzystaniu półtna nasączonego klejem, jasnego i ciemnego piasku oraz płatków złota - mówiła Dominika Klimek. Tyle wystarczy do stworzenia unikatowych prac ilustrujących przestrzeń publiczną. Jego inspiracją jest dawna i współczesna architektura. - Prace wykonywane są bardzo drobiazgowo. Niektóre z nich tworzone są przez niemal 300 godzin. Efekt 'wow' gwarantowany - przekonywała. 

bittnerówna nac 1200.jpg
Barbara Bittnerówna - to zjawisko niepowtarzalne

Odwiedzający Niceę mogą oglądać tymczasową wystawę prac amerykańskiej fotografki Berenice Abbot. - Fotografka, reportażystka i dziennikarka na przełomie XIX i XX wieku walczyła o to, żeby twórczość fotograficzna była sztuką niezależną od malarstwa - opowiadała dziennikarka Czwórki.

- Abbot była portrecistką (sfotografowała m.in. Jamesa Joyce'a), dokumentowała zmiany jakie zachodziły w architekturze i urbanistyce Ameryki na styku wieków. Na wystawie będzie można oglądać prace z jej najgłośniejszego projektu pt. "Changing New York" - wyliczała. 

W audycji mówiliśmy także o wystawie opowiadającej historię kolonialnej Hiszpanii i o retrospektywie prac jednego z najważniejszych włoskich fotografów XX wieku Luigiego Ghirri. Wirtualnie odwiedziliśmy jedno z najstarszych muzeów w Europie, czyli Galerię Uffizi we Florencji, zwiedziliśmy też niezwykłe przestrzenie Villi Arcon w Nicei. Co zobaczymy na tych wystawach? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Dominika Klimek

Data emisji: 7.11.2018

Godzina emisji: 10.15

ac/pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galerie dookoła świata: chińska sztuka współczesna, włoski portret i Rafael w VR

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 14:34
- Na początek wybierzemy się do stolicy Bułgarii, gdzie w Galerii Narodowej w Sofii możemy zobaczyć wystawę współczesnej sztuki chińskiej - zapowiadała dziennikarka Czwórki Dominika Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa w POLIN: "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 13:30
W jaki sposób urządzić państwo, aby wszyscy byli w nim szczęśliwi? Czy łatwo jest rządzić? O to pyta Maciuś, bohater książki Janusza Korczaka "Król Maciuś Pierwszy", któremu poświęcona została wystawa w muzeum POLIN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Skip the line!". Obietnica wyjątkowości w Biennale Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 11:53
- Biennale Warszawa to nowa instytucja kultury, która działa publicznie od stycznia 2018 roku. Ma stały program, o którym myślimy w cyklach dwuletnich co prowadzi do skojarzenia z prawdziwym Biennale, które odbędzie się naszej przestrzeni w maju i czerwcu 2019 roku - wyjaśniał gość Czwórki Bartosz Frąckowiak. 
rozwiń zwiń