X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wystawa w POLIN: "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 13:30
W jaki sposób urządzić państwo, aby wszyscy byli w nim szczęśliwi? Czy łatwo jest rządzić? O to pyta Maciuś, bohater książki Janusza Korczaka "Król Maciuś Pierwszy", któremu poświęcona została wystawa w muzeum POLIN.
Audio
  • Jak opowiadać dzieciom o polityce? O niepodległości w animacji i trójwymiarze (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: kravik93/Shutterstock

Poszukiwaliśmy przewodnika po świecie dziecięcym. Korczak wiedział, że dziecko myśli w inny sposób, niż dorosły. Mówił językiem, który jest dla niego zrozumiały Anna Czerwińska

- Wystawa powstaje na 100-lecie odzyskania niepodległości. Odnosi się do historii, ale chcemy dzięki niej zadać pytania ważne dla nas wszystkich. Zależało nam na tym, żeby formułować te pytania w taki sposób, żeby były zrozumiałe zarówno dla sześcio-, trzydziestosześcio- i sześćdziesięciolatka - mówiła kuratorka wystawy Anna Czerwińska.

- Tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości Janusz Korczak pisze książkę. Kreuje w niej postać króla Maciusia Pierwszego, dziecka, które musi borykać się z wieloma poważnymi problemami. Rządzi krajem zniszczonym po wojnie, z podzielonym wewnętrznymi sporami. Opowiada tak naprawdę o Polsce. Książka stała się lustrem odbijającym to, co działo się w kraju w tamtym czasie - wyjaśniał gość Czwórki. 

O jakich zjawiskach chciał opowiedzieć dzieciom z pomocą historii króla Maciusia Janusz Korczak? Czy wydana w 1922 roku książka jest nadal aktualna? Dlaczego to lektura, którą trzeba odczarować? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Czerwińska (kuratorka wystawy "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości" w muzeum POLIN)

Data emisji: 31.10.2018

Godzina emisji: 11.40

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Elektrownia" w Radomiu wywołuje efekt "WOW"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 12:40
XIX-wieczna, neogotycka elektrownia jest jednym z najprężniej rozwijających się centrów sztuki współczesnej. - Zachowaliśmy dużą część starego budynku, w tym piec grzewczy, w którym urządziliśmy Galerię Małych Form - mówi dyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anda Rotenberg i Mirosław Bałka na otwarcie domu kultury OP ENHEIM

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 15:19
W październikowy weened (20-21.11) otwarta została wystawa "1/1/1/1/1", która jest wynikiem współpracy kuratorki Andy Rottenberg i polskiego artysty Mirosława Bałki. Prace rzeźbiarza otworzyły program artystyczny nowej instytucji kultury zlokalizowanej w centrum Wrocławia OP ENHEIM. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: chińska sztuka współczesna, włoski portret i Rafael w VR

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 14:34
- Na początek wybierzemy się do stolicy Bułgarii, gdzie w Galerii Narodowej w Sofii możemy zobaczyć wystawę współczesnej sztuki chińskiej - zapowiadała dziennikarka Czwórki Dominika Klimek.
rozwiń zwiń