Miłosz Brzeziński: demon jest kulą zła

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 16:00
- Wziąłem kilka zupełnie normalnych elementów naszego życia - na przykład ziewanie - i dorzuciłem do tego niepokój - o książce "Opętani i święci" opowiada Miłosz Brzeziński.  
Audio
  • Miłosz Brzeziński o książce "Opętani i święci" (Stacja Kultura/Czwórka)
Miłosz Brzeziński
Miłosz BrzezińskiFoto: Czwórka/Karina Terzoni

Duchowość jest jak ciecz, która w nas płynie, a religia to naczynie Miłosz Brzeziński

Główni bohaterowie thrillera metafizycznego napisanego przez Brzezińskiego pod pseudonimem Leon Baar zajmują się opętaniami i egzorcyzmami, a cała opowieść dotyczy religii i duchowości. - Ta książka jest w pewnym sensie tęsknotą za tym, czym religia była i czym powinna być - mówi autor.

"Opętani i święci" to także poradnik, jak ustrzec się przed demonami. - Moja konkluzja jest taka, że raczej nie mamy szansy z nimi wygrać - tłumaczy rozmówca Kasi Dydo. - W powszechnym odczuciu to może być zabawa, ale demon jest kulą zła, który zawsze pracuje nad tym, żeby zrobić ci krzywdę - dodaje.


Czytaj także
katarzyna puzyńska anna hardej 1200.jpg
Katarzyna Puzyńska: kryminał już nie jest pogonią za sprawcą

Dlaczego koty wąchają ludziom oczy? O czym świadczy zjawisko déjà vu? Czym jest zło w powieści Brzezińskiego i dlaczego pisze o nim pod pseudonimem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Miłosz Brzeziński (Leon Baar, autor książki "Opętani i święci")

Data emisji: 19.02.2019

Godzina emisji: 10.14

kul/kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kreatorki". Kobiety, które nie bały się "iść po swoje"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 17:30
- Bohaterkami naszej książki są kobiety, które chciały wpływać na rzeczywistość. I w ich przypadku to hasło nie brzmi jak z taniego poradnika psychologicznego - opowiadają Lidia i Julia Pańków, autorki "Kreatorek. Kobiety, które zmieniły polski styl życia". 
rozwiń zwiń