Zawiałow, Kortez i Organek zaśpiewają z okazji 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 18:01
Mija 15 lat od wejścia Polski w struktury Unii Europejskiej. Narodowe Centrum Kultury wraz z Telewizją Polską i Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju zorganizowało szerg imprez, w tym koncert, który uświetnią m.in.: Margaret, Daria Zawiałow, Kortez i Organek.
Audio
  • "Gramy dla Europy” z okazji 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej (Stacja kultura/Czwórka)
Artyści Daria Zawiałow i  Tomasz Organek zagrają na koncercie z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do UE
Artyści Daria Zawiałow i Tomasz Organek zagrają na koncercie z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do UEFoto: mat. prom./ W. Kusiński

- Narodowe Centrum Kultury jest instytucją, które zostało powołane m.in. do tego, by budować wspólnotę w wymiarze kulturalnym. Nieprzypadkowo to akurat my, zajmujemy się organizacją wydarzeń związanych z 15. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Staraliśmy się dobrać wydarzenia w taki sposób, by wszyscy się w nich odnaleźli - mówił Michał Rydzewski z Narodowego Centrum Kultury

Na gości imprezy będą czekały m.in. "Koncert dla Europy" na błoniach PGE Narodowego, na którym wystąpią m.in. Lao Che, Dawid Kwiatkowski, Margaret, O.S.T.R., Bovska, The Dumplings, Mateusz Ziółko Daria Zawiałow, Kortez, czy Organek. 1 maja, w rocznicę przystąpienia Polski do UE, w ogrodach Łazienek Królewskich odbędzie się rodzinny, międzypokoleniowy piknik, któremu towarzyszyły będą widowiska, wśród których nie zabraknie wielkoformatowych animacji czy pokazów akrobatycznych.

Dokładnie o północy będzie też miało miejsce symboliczne wydarzenie. Co jeszcze zaplanowano w ramach imprezy "Gramy dla Europy"? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Michał Rydzewski (Narodowe Centrum Kultury)

Data emisji: 26.0.2019

Godzina emisji: 10.30

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Queen Symfonicznie. Nowe aranżacje dobrze znanych przebojów

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 15:00
Niezwykłe koncerty łączące muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 7 lat zachwycają fanów legendarnej grupy. - Bardzo kocham ten repertuar. Kompozycje Queen były bogate i złożone. I zawsze miały piękne melodie - opowiada Ralph Kaminski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wodecki Twist Festival. Trzy trąbki i wspaniałe głosy

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 13:00
- Za tym projektem stoją: wspaniała muzyka, pozytywna energia i mój Tata - opowiada Katarzyna Wodecka, pomysłodawczyni i dyrektorka artystyczna Wodecki Twist Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WdoWA: w rapie liczy się coś więcej niż testosteron

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 16:40
Hip-hop, uważany za oazę męskiego stylu, staje się dziś trampoliną do wielkich karier dla dziewczyn. - Żeby kobieta zaistniała w tym świecie, musi mieć coś więcej niż testosteron - przekonuje WdoWA, jedna z pierwszych polskich raperek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beethoven nie jest modny, czyli muzyczne awantury wg Marianny Oklejak

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 15:50
- Jestem synestetykiem. Dźwięki widzę w kolorach, kształtach i układach przestrzennych. Postanowiłam to wykorzystać tworząc graficzną historię muzyki - opowiada Marianna Oklejak, autorka albumu "No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vienio, Jamiroquai, Brodka, czyli muzyka pro-eko

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 14:02
Jednym z przykładów piosenki zaangażowanej w problemy ekologiczne jest "Corner of the Earth” formacji Jamiroquai. Vienio, Brodka czy Bovska także w swoich utworach poruszają tę tematykę. 
rozwiń zwiń