Bella i Gigi Hadid sprawiły, że książki stały się modnym dodatkiem

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 19:56
Najmodniejszym dodatkiem tego sezonu jest... książka. Trend zapoczątkowało rodzeństwo supermodelek Bella i Gigi Hadid.
Audio
  • Książka - dodatek, którym warto się pochwalić (Stacja kultura/Czwórka)
Rodzeństwo modelek Bella i Gigi Hadid
Rodzeństwo modelek Bella i Gigi HadidFoto: PAP/Piovanotto Marco/ABACA

Trzymanie w ręku - obowiązkowo - papierowej wersji książki to absolutny must-have tego sezonu. Okazuje się, że słynne siostry nie rozstają się z książkami, z którymi pojawiły się nawet podczas Paryskiego Tygodnia Mody. 

Moda "na książkę" błyskawicznie obiegła media społecznościowe, czy przyjmie się także w Polsce? Jak przekonywała Kinga Miller, ekspertka branży mody i wykładowczyni w szkole Viamoda wybór literackiej pozycji, która trafi później do prasy i mediów społecznościowych nie może być przypadkowa - Okładka musi być dopasowana do tzw. total looku, zawierać elementy graficzne odpowiadające całej stylizacji. To młody trend, który ma szansę stać się zjawiskiem długofalowym - komentowała.


Wyświetl ten post na Instagramie.

Grinch

Post udostępniony przez 🦋 (@bellahadid)

Specjalistka od etyki w modzie, Magdalena Płonka zwracała uwagę, że jest jeszcze jeden powód, dla którego modelki chętnie zostają "przyłapane" z bestsellerami literackimi w ręku. - O modelkach krąży opinia, że to osoby, które niekoniecznie są wybitnymi intelektualistkami - mówiła. - Pokazywanie się z książką to demonstracja intelektualnych aspiracji.

Chwalenie się w mediach społecznościowych okładkami książek to pozytywny trend czy snobizm? Jak na taką promocję czytelnictwa zareagowali fani modelek i świat mody? Jak dobrać książkę do pory dnia, okazji i... torebki? Więcej na ten temat w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Kinga Miller (ekspertka branży mody i wykładowczyni w szkole Viamoda), Magdalena Płonka (specjalistka od etyki w modzie)

Data emisji: 8.04.2019

Godzina emisji: 11.23

ac/K.A

Czytaj także

"Neverworld wake". Nieświat między przyjaźnią a zbrodnią

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 16:01
"Neverworld wake" to powieść z gatunku young adult, młodzieżowy thriller amerykańskiej autorki Marishy Pessl. - Ale jest tu groźnie. Autorka lubi tworzyć skomplikowane światy, a to historia z pogranicza fizyki, science fiction i filmowej fantastyki - mówi Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komu bije Big Ben? Brytyjczycy jakich nie znamy

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 15:40
- Zawsze marzyłam o tym, żeby spotkać się z kobietą, której głos towarzyszy Londyńczykom w metrze. Kiedy wreszcie mi się udało, dowiedziałam się, co zrobić, żeby brzmieć jak "chrupiące brytyjskie jabłko" - śmieje się Milena Rachid Chehab, autorka książki "Komu bije Big Ben. Brytyjczycy w sosie własnym".    
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Człowiek, który umarł". Kryminał podszyty filozofią

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 16:03
"Człowiek, który umarł" autorstwa Antti Tuomainena to przewrotna powieść kryminalna, w której ofiara sama szuka swojego zabójcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Guzowska o książce "Raj". Z miłości i nienawiści do centrów handlowych

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 17:02
- Ta książka to thriller. Kryminały bazują na logice, thrillery na uczuciach. A moje w stosunku do centrów handlowych są mieszane. To "love-hate stituation" - opowiadała autorka książki "Raj" Marta Guzowska.
rozwiń zwiń