"Pokój na lato" otwiera się na kulturę

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 18:25
W trakcie warszwskiej Nocy Muzeów (18 maja) oficjalnie otwarty zostanie piąty sezon "Pokoju na lato". Cykl imprez wraz z ośmioosobowym zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko otworzy Stanisława Celińska.
Audio
  • Dariusz Gawin Z Muzeum Powstania Warszawskiego opowiada o nowym sezonie „Pokoju na lato” (Stacja kultura/Czwórka)
Pokój na lato otwiera się dla warszawiaków po raz piąty
"Pokój na lato" otwiera się dla warszawiaków po raz piątyFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

"Pokój na lato" powraca. Tradycyjnie jedna z przestrzeni Muzeum Powstania Warszawskiego otworzona zostanie na cały letni sezon dla mieszkańców Warszawy. Program pęka w szwach. Wśród atrakcji piątej odsłony m.in. warsztaty kulinarne, ceramiczne, florystyczne i z gwary warszawskiej, koncerty i wykłady varsavianistyczne – to niektóre z ponad 60 propozycji czekających na zwiedzających w pawilonie rekreacyjno-kulturalnym muzeum.

Jak zapewniał Dariusz Gawin, zestępca dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, współpomysłodawca "Pokoju na lato" wszystko jest już gotowe na zwiedzających. - Przestrzeń z roku na rok się rozrasta. Bardzo się z tego cieszymy, ponieważ pawilon cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem - opowiadał.

- Za pomocą projektu opowiadamy pewną historię. Przed wojną mieszkańcy stolicy w najbardziej upalne miesiące w roku wynajmowali pod Warszawą tzw. "pokoje na lato". Drewniana konstrukcja którą udostępniamy zwiedzającym nawiązuje do drewnianych domów dawnych letników - mówił gość Czwórki.

Co znajdzie się w programie i menu tegorocznej odsłony "Pokoju na lato"? Jakich artystów będziemy mogli tam spotkać? Jaka idea przyświeca tej przestrzeni? O tym w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Dariusz Gawin (zestępca dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, współpomysłodawca "Pokoju na lato")

Data emisji: 15.05.2019

Godzina emisji: 11.14

ac

Czytaj także

Miejsca z "Gry o tron", które istnieją naprawdę. Można je odnaleźć  

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 15:04
Chodzi m.in. i Dubrownik w Chorwacji. - Dachy starej części miasta obserwujemy m.in. z okna Czerwonej twierdzy - mówiła Kaja Szafrańska. - W filmie wykorzystano dużo zarówno budowli, jak i plenerów z tego regionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ja, z Bajkowa". Jak znaleźć swój kawałek raju w sercu miasta?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 16:39
- Dzięki tej książce można spokojnie i niespiesznie zagłębić się w życie działkowicza - mówił Łukasz Skop, ogrodnik i bloger.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Niedobrani", "Słodki koniec dnia", "Podły, okrutny, zły"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 13:00
Przed nami bardzo dobrze nakręcony weekend. Na ekrany kin wejdzie 9 nowych tytułów - w tym komedia z Charlize Theron i Sethem Rogenem, nowy film Jacka Borcucha i opowieść o seryjnym mordercy z Zakciem Efronem w roli głównej.
rozwiń zwiń