HER Docs - festiwal celebrujący twórczość kobiet

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 12:10
W dniach od 6 do 8 marca 2020 roku odbędzie się pierwsza odsłona festiwalu poświęconego twórczości kobiet. - Przyglądałyśmy się kobietom pracującym branży filmowej, temu jak są traktowane - one i ich filmy, i postanowiłyśmy oddać im głos - mówi Katarzyna Korytowska współorganizatorka Her Docs Film Festival. 
Audio
  • HER Docs Film Festival - co wydarzy się w marcu 2020 roku? (Stacja Kultura/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: guruXOX/Shutterstock.com

Czytaj także
Olga Bołądź Magdalena Lamparska 1200
Gerlsy. Kreatywne scenopisarstwo od dziewczyn dla dziewczyn

Jak zaznaczają pomysłodawczynie festiwalu, HER Docs poprzez siłę wizualnej (her)storii chce inspirować publiczność i naświetlać ważne dla kobiet tematy. - Nie dzielimy filmów na kobiece i męskie, unikamy kategoryzacji, chcemy pokazywać dobre kino - zapewnia gość Czwórki. - Jesteśmy na etapie tworzenia programu i mamy już wyselekcjonowanych ponad 40 dokumentów, animacji i krótkich metraży z całego świata - dodaje. 


Czytaj także
hollywood 1200.jpg
Julia Gniadecka - dziewczyna z Fabryki snów

Obok Katarzyny Korytowskiej współtwórczyniami festiwalu są maja Szydłowska i Weronika Adamowska. W ich założeniu HER Docs ma stać się przestrzenią dla wszystkich gotowych mierzyć się z wyzwaniami współczesności, a w szczególności dla dziewczyn, kobiet i dokumentalistek. W jaki sposób widzowie mogą wesprzeć tę inicjatywę i co znajdzie się w programie pierwszej odsłony festiwalu? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Katarzyna Korytowska (pomysłodawczyni, współorganizatorka festiwalu)

Data emisji: 19.08.2019

Godzina emisji: 11.15

kul


Czytaj także

Mike Urbaniak. O teatrze widzianym z okien pociągu

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 14:50
- W Polsce jest około tysiąca premier rocznie, dlatego wielbicieli teatru najłatwiej jest spotkać w pociągu. Zwłaszcza, że przybywa nam miejsc, do których po prostu warto jeździć i ludzi, na których warto "chodzić" - mówi Mike Urbaniak, krytyk i recenzent teatralny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Coaching artystyczny. Na czym polega?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 10:00
- Coaching artystyczny daje aktorom i reżyserom konkretne narzędzia do zastosowania w pracy. Są to m.in. taktyki aktorskie i przygotowanie emocjonalne - opowiada Judy Turan, aktorka i instruktorka techniki Meisnera.
rozwiń zwiń