Lizbona żyje rozmowami ludzi. Taka jest też ta książka

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 12:32
- Pisząc książkę, zdecydowałyśmy się, że nie chcemy pokazywać ludziom Lizbony tylko przez architekturę - mówią autorki "Lizbona. Miasto, które przytula". - Klimat miasta tworzą ludzie, dlatego zdecydowałyśmy się na rozmowy - dodają. 
Audio
  • Weronika Wawrzkowicz-Nasternak i Marta Stacewicz-Paixao opowiadają o swojej książce i Lizbonie (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain

- W Lizbonie nauczyłam się ufać własnym stopom. To było pierwsze miasto na świecie, do którego przyjechałam, zostawiłam przewodnik w hotelu i pomyślałam, że się po prostu powłóczę, bez celu. Za ten wybór dostałam ogromne nagrody - wspomina swój pierwszy wyjazd do Lizbony Weronika Wawrzkowicz-Nasternak. - Nauczyłam się, że to od nas zależy to, jak reżyserujemy fragmenty rzeczywistości - dodaje. 

Autorki książki "Lizbona. Miasto, które przytula" podkreślają, że stolica Portugalii to zatrzymanie i wyzwolenie. 

Jeśli w Lizbonie się gdzieś zatrzymasz, zasiedzisz to dostaniesz od ludzi to, czego nie dostaniesz w biegu Weronika Wawrzkowicz-Nasternak , Marta Stacewicz-Paixao

Zdaniem autorek Lizbona żyje rozmowami ludzi, dlatego też ich książka jest zbiorem rozmów. Relacja łącząca ich rozmówców ze stolicą Portugalii jest bardzo różna, to nie tylko rodowici Portugalczycy, ale i ci, którzy tam tylko bywają. Co przyciąga w Portugalii? Jakie są ulubione miejsca autorek książki? Czy można tam stworzyć swój cudowny świat? M.in. o tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Weronika Wawrzkowicz-Nasternak , Marta Stacewicz-Paixao

Data emisji: 20.09.2019

Godzina emisji: 10.36

pj

Czytaj także

Polecamy książki. "Wojna jest zawsze przegrana" Honoraty Zapaśnik

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 14:02
"Wojna jest zawsze przegrana" Honoraty Zapaśnik to książka, w której polscy reporterzy wojenni opowiadają o tym, czego do tej pory nie ujawniali.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Coraz większy mrok". Między szaleństwem, obsesją i manipulacją

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 14:43
Powieść Colleen Hoover to książka między domestic noir, a thrillerem psychologicznym. - To powieść w klimacie klaustrofobicznym, pełna sekretów, tajemnic z przeszłości - mówi Kinga Michalska.
rozwiń zwiń