X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lizbona żyje rozmowami ludzi. Taka jest też ta książka

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 12:32
- Pisząc książkę, zdecydowałyśmy się, że nie chcemy pokazywać ludziom Lizbony tylko przez architekturę - mówią autorki "Lizbona. Miasto, które przytula". - Klimat miasta tworzą ludzie, dlatego zdecydowałyśmy się na rozmowy - dodają. 
Audio
  • Weronika Wawrzkowicz-Nasternak i Marta Stacewicz-Paixao opowiadają o swojej książce i Lizbonie (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain

- W Lizbonie nauczyłam się ufać własnym stopom. To było pierwsze miasto na świecie, do którego przyjechałam, zostawiłam przewodnik w hotelu i pomyślałam, że się po prostu powłóczę, bez celu. Za ten wybór dostałam ogromne nagrody - wspomina swój pierwszy wyjazd do Lizbony Weronika Wawrzkowicz-Nasternak. - Nauczyłam się, że to od nas zależy to, jak reżyserujemy fragmenty rzeczywistości - dodaje. 

Autorki książki "Lizbona. Miasto, które przytula" podkreślają, że stolica Portugalii to zatrzymanie i wyzwolenie. 

Jeśli w Lizbonie się gdzieś zatrzymasz, zasiedzisz to dostaniesz od ludzi to, czego nie dostaniesz w biegu Weronika Wawrzkowicz-Nasternak , Marta Stacewicz-Paixao

Zdaniem autorek Lizbona żyje rozmowami ludzi, dlatego też ich książka jest zbiorem rozmów. Relacja łącząca ich rozmówców ze stolicą Portugalii jest bardzo różna, to nie tylko rodowici Portugalczycy, ale i ci, którzy tam tylko bywają. Co przyciąga w Portugalii? Jakie są ulubione miejsca autorek książki? Czy można tam stworzyć swój cudowny świat? M.in. o tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Weronika Wawrzkowicz-Nasternak , Marta Stacewicz-Paixao

Data emisji: 20.09.2019

Godzina emisji: 10.36

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polecamy książki. "Wojna jest zawsze przegrana" Honoraty Zapaśnik

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 14:02
"Wojna jest zawsze przegrana" Honoraty Zapaśnik to książka, w której polscy reporterzy wojenni opowiadają o tym, czego do tej pory nie ujawniali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Coraz większy mrok". Między szaleństwem, obsesją i manipulacją

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 14:43
Powieść Colleen Hoover to książka między domestic noir, a thrillerem psychologicznym. - To powieść w klimacie klaustrofobicznym, pełna sekretów, tajemnic z przeszłości - mówi Kinga Michalska.
rozwiń zwiń