Ten Typ Mes: "Dysforia" to literacki Tarantino

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 14:52
"Dysforia" to piętnaście opowieści, które przedstawiają ludzi w różnych "miejskich fazach życia". Po czterech latach od premiery, dzięki przełożeniu na dźwięki audio otrzymują nowe życie.
Audio
  • Ten Typ Mes i Marcin Kołodziejczyk polecają "Dysforię". W wersji audio (Stacja kultura/Czwórka)
Ten Typ Mes, Marcin Kołodziejczyk
Ten Typ Mes, Marcin KołodziejczykFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Znajdziemy tutaj całą gamę emocji. To literacki Tarantino. Jest szybko, strasznie, śmiesznie Ten Typ Mes

Znajdziemy tu "metrobudowlańca" wynajmującego pokój u dawnej powstanki warszawskiej, lokatorów nowego apartamentowca, zbudowanego tak, że łatwo wzajemnie się podglądać, sprawdzimy, czego naprawdę życzą swej bogatej i odnoszącej sukcesy "przyjaciółce" jej koleżanki, analizując jej kłopoty w małżeństwie. 

- Propozycja nagrania audiobooka była dla mnie ciekawym wyzwaniem. Cieszę się, że "Dysforia" znalazła się wśród pięciu pozycji, które wybrałem. To książka, obok której trudno przejść obojętnie, bo to literacki Tarantino. Jest szybko, strasznie śmiesznie – mówił w Czwórce Ten Typ Mes, raper, lektor książki, autorstwa Marcina Kołodziejczyka. 

Ten Typ Mes w roli lektora to był strzał w dziesiątkę. Wszystko zagrało tu naturalnie. Każdy akcent budował klimat tej książki Marcin Kołodziejczyk

- Nie umawialiśmy się na to, w jaki sposób ta książka ma być przeczytana. Audiobook to jej kolejne życie. Gdyby Mes spotkał się ze mną przed nagraniem, niczego bym mu nie doradził. Cieszę się, że przeczytał to tak, jak podpowiadała mu dusza. To był strzał w dziesiątkę - dodawał Marcin Kołodziejczyk.

Kim są opisywani przez Marcina Kołodziejczyka bohaterowie? Co było najtrudniejsze w stworzeniu postaci? Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę zarówno w wersji papierowej i audio? I ile wspólnego praca aktora ma z rapem? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Ten Typ MesMarcin Kołodziejczyk

Data emisji: 28.10.2019

Godzina emisji: 10.15

ac/pj

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cykl spotkań z literatami na Bankowym

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 14:43
Małgorzata Rejmer, Manuela Gretkowska oraz Joanna Bator i Jacek Dehnel to pisarze, z którymi warszawiacy będą mieli okazję spotkać się podczas literackich wieczorów na Placu Bankowym. Za nami już spotkanie z Krzysztofem Vargą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mock. Golem". Nowa powieść z okazji 20-lecia twórczości

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 14:35
Prekursor polskiego kryminału retro powraca z nową powieścią. "Mock. Golem" to kolejna z serii powieść kryminalna o komisarzu Eberhardzie Mocku wydana z okazji 20-lecia pracy twórczej Marka Krajewskiego.
rozwiń zwiń