Czytam, nie panikuję. O terapeutycznym wymiarze literatury

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 18:28
Zgodnie z regułą #zostańwdomu oraz #czytamniepanikuje twórcy Big Book Cafe postanowili wsiąść na rowery i dostarczać książki każdemu czytelnikowi spragnionemu literatury. Można zamówić je online do paczkomatów, pobrać w formie e-booka lub z dostawą do domu.
Audio
  • Zanurz się w literaturę razem z Big Book Cafe. Księgarnia z dostarczy Ci ją do domu (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pexels/Pixabay

Księgarnie kochamy za klimat, który tworzą pracujący w nich ludzie - uśmiech, profesjonalizm, często pyszną kawę, bez której nie wyobrażamy sobie popołudniowej lektury. W trakcie trwającej na terenie całej Polski kwarantanny założycielka jednej z warszawskich księgarni, Big Book Cafe, Anna Król postanowiła stworzyć kampanię #czytamniepanikuję. Jej zdaniem literatura ma działanie terapeutyczne.

- To prawda, która towarzyszy mi od wielu lat. Przekonujemy, że czytanie to sposób na podróżowanie bez wychodzenia z domu. Każdy z naszych pracowników wybrał dwadzieścia ulubionych pozycji literackich. Codziennie publikujemy listę swoich ulubieńców w naszych mediach społecznościowych - mówiła.

Księgarnia nie zamyka swoich podwojów dla czytelników. Pracownicy księgarni postanowili wsiąść na swoje rowery i dostarczać czytelnikom książki do ich domów. - Możecie je zamawiać online. Przekażemy je wam bezkontaktowo dzięki naszym literackim kurierom. Wyruszmy w literacką podróż razem z Big Book Cafe. O tym, co można znaleźć w ich zbiorach, opowiadała Anna Król.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Król, założycielka Big Book Cafe

Data emisji: 25.03.2020

Godzina emisji: 10:30

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polecamy książki. John Boyne "Nawiedzony dom"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 14:35
"Nawiedzony dom" to, jak mówi Kinga Michalska, niekonwencjonalny kryminał, który nawiązuje do klasycznej powieści grozy. John Boyne celowo bawi się tradycjami literackimi i zabiera swoich czytelników w zupełnie nową, ekscytującą podróż… z duchami w tle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina Macios z thrillerem "Czarne morze". "Książka pełna mroku"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 13:45
Karolina Macios na co dzień pracuje jako redaktor m.in. z Markiem Krajewskim, Wojciechem Chmielarzem, Martą Guzowską, Ałbeną Grabowską i Maciejem Siembiedą. Teraz postanowiła napisać swój własny kryminał. Niebawem ukaże się jej powieść "Czarne morze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia Literacka online. Polscy pisarze namawiają, by zostać w domu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 23:07
Bogata oferta instytucji kulturalnych zachęca do zostania w domu. Z pomocą przychodzi Unia Literacka, inicjatywa polskich pisarzy organizujących codzienne spotkania literackie online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki. Alexandra Tidswell "Lewisvell"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 13:49
Alexandra Tidswell pochodzi z nowej Zelandii. Gówna bohaterka jej książki "Lewisvell", Martha Grimm to prawdziwa postać, jej praprababka cioteczna.
rozwiń zwiń