Polecamy książki. Michelle Harrison i "Szczypta magii"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 14:23
"Szczypta magii" Michelle Harrison to pierwszy tom nowego cyklu baśniowo-przygodowej historii o trzech siostrach, rodzinnej klątwie i... odrobinie magii.
Audio
  • O książce "Szczypta magii" Michelle Harrison opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Nowe słuchowiska na antenie całodobowego Polskiego Radia Dzieciom
Nowe słuchowiska na antenie całodobowego Polskiego Radia DzieciomFoto: Pixabay

pisarz książka maszyna do pisania shutterstock 1200.jpg
Polecamy książki. Peter Swanson i jego "Piękne kłamstwa"

Wronoskał, gdzie mieszkają od dzieciństwa trzy siostry: Cherlie, Betty i Fliss, jest dla nich niczym prawdziwe więzienie. Dziewczęta marzą o dalekich podróżach, ale otaczające ich dom mokradła oraz dwie inne wyspy - Udręka i Lament - coraz bardziej pogrążane są przez potężne przekleństwo, rzucone wieki temu na ich rodzinę. - Siostry, chcąc przełamać klątwę wykorzystują magiczne artefakty, które daje im babka. A czytelnicy dowiadują się, czy pannom Wspacznym, bo tak się nazywają, uda się umknąć przed mrocznym przeznaczeniem - opowiadała Kinga Michalska.

ZOBACZ TAKŻE Polecamy książki: "Elżbieta II. Portret królowej" Paoli Calvetti >>>


Książki okulary 1200.jpg
Polecamy książki. "Miasto niedźwiedzia" Fredrika Backmana

Jak tłumaczyła, to nie tylko książka dla młodych ludzi, ale także tych dojrzałych - pełna uniwersalnych prawd i ponadczasowych wartości. - To opowieść o lojalności, sprawiedliwości, poświęceniu. Poza sferą fantastyki i wspaniałymi przygodami to opowieść o tym, że zawiść, irytacja czy pogarda pojawiają się w naszym życiu, ale warto je pokonywać. Siostry są bardzo różne, ale gdy trzeba współpracują ze sobą, walczą o bliskich i z własnymi słabościami. Wola walki i przetrwania pomagają im pokonać każdą przeszkodę - mówi Kinga Michalska. 

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

I jak przekonywała, autorka całe życie, pracując w przeróżnych miejscach, marzyła o tym, by pisać. - Gdy była dzieckiem siostry opowiadały jej baśnie. W dorosłym życiu jej debiutancka powieść zdobyła mnóstwo nagród - opowiadała Kinga Michalska. Dodatkowo, jak podkreślała rozmówczyni Kasi Dydo, książka została świetnie przetłumaczona. - Te nazwy zostały przełożone w sposób idealnie odzwierciedlający ich ponurość - mówiła Kinga Michalska.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 2.06.2020

Godzina emisji: 11:40

kd

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń