Kaja Klimek poleca seriale": "Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty", "Lepsze życie", "Siły Kosmiczne"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 16:00
Jeffrey Epstein, amerykański finansista i multimilioner, który w 2019 roku został skazany za przestępstwa seksualne, stał się bohaterem nowego dokumentu Netflixa. - Ten serial to dobrze odrobiona lekcja z opowieści o ludziach, którzy nadużywają władzy. Głos całkowicie został oddany ofiarom, które nie doczekały się sprawiedliwości - opowiada Kaja Klimek.
Audio
  • Kaja Klimek poleca seriale w sieci (Stacja Kultura/Czwórka)
Ofiary Jeffreya Epsteina oraz adwokat Gloria Allred na konferencji prasowej przed Sądem Najwyższym w Nowym Jorku - sierpień 2019 rok
Ofiary Jeffreya Epsteina oraz adwokat Gloria Allred na konferencji prasowej przed Sądem Najwyższym w Nowym Jorku - sierpień 2019 rokFoto: PAP/EPA/ALBA VIGARAY

Serial w imieniu ofiar

6 lipca 2019 roku Jeffrey Epstein został aresztowany w Nowym Jorku. Cała Ameryka szykowała się na proces karny, który miał być zwieńczeniem jeden z największych skandali pedofilskich w historii tego kraju. Do procesu jednak nie doszło - 10 sierpnia Epstein został znaleziony martwy w swojej celi, a 19 dni później nowojorski sędzia oddalił postawione mu zarzuty karne z powodu śmierci milionera. - "Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty" to jest potężna emocjonalna bomba. Serial jest bardzo trudny w odbiorze, bo choć zdarzenia z przeszłości relacjonowane są przez dorosłe kobiety, to jednak dotyczą czasów kiedy były one 14-latkami - dodaje rozmówczyni Kasi Dydo.

 Zwiastun "Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty"/Netflix

Lepsze życie Pameli Aldon

"Lepsze życie" to słodko gorzki serial o pracującej matce trzech córek z Miasta Aniołów, która próbuje zrealizować swoje marzenia i zostać aktorką. - Najmocniejszym punktem jest tutaj Pamela Adlon - twórczyni i odtwórczyni roli głównej - opowiada Klimek. - To jest pełnokrwista aktora i autorka. Co więcej, tak jak kreowana przez nią bohaterka, długo nie mogła odnaleźć swojego miejsca. A teraz zamówiono u niej piąty sezon "Lepszego życia".

Zwiastun "Better Things"/HBO

Siły Kosmicze i śmiech z bezsilności

Gość Czwórki opowiada także o serialu komediowym, w którym żarty nie zawsze lądują na miejscu. - Kiedy zaproponowałam, że o nim opowiem, byłam po pierwszym odcinku. Teraz obejrzałam ich nieco więcej i już tak szeroko się nie uśmiecham - przyznaje krytyczka filmowa. - Serial "Space Force ("Siły Kosmiczne" - polski tytuł) to opowieść o ludziach, którzy dostali zadanie stworzenia szóstej formacji armii USA - Sił Kosmicznych. Twórcami tej produkcji są odpowiedzialni za "Biuro" -  Steve Carell i Greg Daniels - dodaje.

Zwiastun "Space Force"/Netflix

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyczka filmowa)

Data emisji: 03.06.2020

Godzina emisji: 10.16

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mozart in the Jungle". O ekscesach muzyków klasycznych

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 13:40
- "Mozart in the Jungle" opowiada o nowojorskiej orkiestrze symfonicznej, nowe sezony pojawiają się zdecydowanie za rzadko, a kolejne odcinki trwają zdecydowanie za krótko - opowiada Ewa Mierzejewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seriale stare, nowe i "kwarantannowe" poleca Kaja Klimek

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 14:00
- W ramach nadrabiania zaległości spod znaku "przeleżałam 10 lat pod śniegiem, ale właśnie się obudziłam" zaczęłam oglądać serial "Mr. Robot" w reżyserii Sama Esmaila i przyznaję, że to "sztos" - mówi Kaja Klimek.
rozwiń zwiń