Joga, szydełkowanie i filmy - jak nasze życie przeniosło się do sieci?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 14:18
Koronawirus zmienił nasze nawyki zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej. Wiele obszarów, w tym rozrywka czy kultura, przeniosło się do internetu.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Antonio Guillem

Choć w szybkim czasie doceniliśmy możliwość korzystania z życia w czasie pandemii, m.in. dzięki możliwości pracy zdalnej, to jednak sporo obszarów branży rozrywkowej możemy już na zawsze realizować wirtualnie. Bo, jak wynika z badań, ta forma spodobała się wielu naszym rodakom.

Posłuchaj
07:11 2020_06_18-10-45-13_Czwórka_Kultura.mp3 Aktywność Polaków w sieci – koronawirus zmienił nasze nawyki i potrzeby? (Stacja Kultura/Czwórka)

Jak wynika z badania serwisu Prezentmarzeń "Czas wolny Polaków podczas koronawirusa" po pandemii większość z nas zacznie aktywniej rozwijać swoje zainteresowania, nie odkładając ich na później i bardziej korzystać z życia. Jednak wiele aktywności będziemy realizować tak jak przez ostatnie miesiące, czyli w internecie. - Ponad 86 proc. respondentów deklaruje, że nie chce już odkładać realizacji pasji i marzeń na później. Być może większość z nich rzeczywiście doceni, że są takie możliwości w sieci i będzie z nich korzystać. Mamy też możliwość aktywnego wypoczynku, co było niemożliwe na początku pandemii - mówiła Aleksandra Bromblik, autorka badań.

ZOBACZ TAKŻE Polski sposób na Cobena - serial "W głębi lasu" >>>

Przede wszystkim Polacy szukają jednak sposobów na spędzanie wolnego czasu. - Wiele zajęć sportowych, na przykład joga, które prowadzone były na żywo, teraz realizowanych jest online. I ludzie chcą z tego korzystać - mówiła rozmówczyni Kasi Dydo. Jak tłumaczyła, internet stał się dla Polaków źródłem inspiracji: edukujemy się, szukamy poradników, oglądamy transmisje online - tłumaczyła Aleksandra Bromblik.

ZOBACZ TAKŻE Brad Pitt jedzący. Droga przez żołądek do Oscara >>>

Jak podkreślała, najbardziej w czasie pandemii brakuje nam bezpośrednich kontaktów z bliskimi, przyjaciółmi. - Część z nas oczywiście zamknęła się w domu z rodzinami, ale spora grupa naszych respondentów miała do dyspozycji wyłącznie swoje własne towarzystwo, ewentualnie pupila - mówiła ekspertka w Czwórce. - Części z nas brakowało dostępu do instytucji kultury, jak kina, muzea czy teatry. I choć jest do nich dostęp online, komputer oczywiście nie zastąpi nam realnego wyjścia z domu.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Aleksandra Bromblik (portal "Prezentmarzeń", badanie "Czas wolny Polaków podczas koronawirusa")

Data emisji: 18.06.2020

Godzina emisji: 10.30

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Balladyna w Messengerze. Spektakl, który obejrzymy przez komunikator

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 01:53
Większość instytucji kultury do odwołania zawiesza swoją działalność. Odwołane są koncerty, spotkania z artystami, projekcje filmowe i spektakle teatralne. Artyści coraz częściej przenoszą część swojej pracy do sieci. Reżyser Oskar Sadowski przygotowuje spektakl, który powstaje przez komunikator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Roślinne Porady od podstaw. Kto sieje ten zbiera" - dla tych, którzy kochają swój ogród

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 16:06
"Roślinne Porady od podstaw. Kto sieje ten zbiera" Sebastiana Kulisa to nowa na rynku książka w formie e-booka. - To nie jest typowa książka ogrodnicza, a poradnik o tym, jak dostrzegać, wspierać i szanować naturę - zapowiada autor. 
rozwiń zwiń