Mary Komasa. Rusza w trasę koncertową i zapowiada nowy album

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 13:56
- Jedną nogą jestem na walizkach. Czas zacząć muzyczną podróż - mówiła wokalistka w Czwórce. Mary Komasa rusza w trasę po Polsce, ale zapowiada też nowy album. Utwory, które się na nim znajdą, powstały w czasie pandemii. 
Mary Komasa
Mary KomasaFoto: PAP/Jan Bogacz

Mary Komasa 1200.jpg
Mary Komasa: idź piosenko do kogoś innego

Jesienią ubiegłego roku światło dzienne ujrzała ostatnia płyta Mary Komasy "Disarm". Wokalistka porusza w niej wiele wątków, śpiewa o ekologii, wolności, akceptacji. Jak przyznała w Czwórce, w dobie koronawirusa ta płyta nabrała nowego znaczenia. - To była płyta zapowiadająca katastrofę. Po wybuchu pandemii miałam takie poczucie smutku, że to przewidziałam - mówiła Mary Komasa. - Gdy krążek się ukazał, okazało się, ten rok jest absolutnie skumulowaną katastrofą na świecie. 

Posłuchaj
08:41 2020_09_16-11-38-21_CZWÓRKA_Komasa.mp3 Mary Komasa zapowiada trasę koncertową i zdradza szczegóły dotyczące nowej płyty (Stacja Kultura/Czwórka)

Mary Komasa przed pandemią szykowała się do międzynarodowej trasy koncertowej. - Pracowałam na nią wiele lat, koncerty miały odbyć się m.in. w Niemczech i Szwajcarii - opowiadała w rozmowie z Czwórką. Teraz wokalistka przygotowuje się do wyjazdu w trasę po Polsce. - Branża muzyczna została dość mocno poturbowana w tej pandemicznej sytuacji. Sama bardzo tęskniłam za koncertami i spotkaniami z publicznością. Koncerty jednak będą teraz z pewnością wyglądały inaczej: słuchacze będą w maseczkach, zachowane zostaną odpowiednie odległości między nimi - mówiła Mary Komasa. - Jestem ciekawa, jak to będzie wyglądało, co zadziała, a co nie. To będzie nowy rodzaj komunikacji między sceną a publiką.

Źr. Mary Komasa/Mary Komasa - Sauvages [Official Music Video]

Koncerty rozpoczną się w Lublinie 18 września, potem wokalistka pojawi się w Warszawie. - Zmieniły się warunki pracy: nie zawsze można grać z całym zespołem, trzeba ograniczyć liczbę osób przebywających na scenie, bo niektóre kluby są niewielkie. Dlatego postanowiliśmy zagrać w niesamowitym składzie, nigdy tak nie grałam. Będzie elektronika, fortepian i perkusja live - tłumaczyła wokalistka. - Będzie więc dużo bitu, ale przez fortepian, który występuje w kontraście do klubowych dźwięków, klimat stanie się kameralny, będzie intymnie, powstanie performance pełen emocji - opowiadała Mary Komasa. 

Czytaj także:

W czasie pandemii powstały też numery na kolejny krążek artystki. - Piosenki pisałam dosłownie w kilka minut, wylewały się ze mnie. To dla mnie bardzo płodny okres - mówiła wokalistka. - Teraz jesteśmy na etapie nagrywania instrumentów i mam nadzieję, że premiera albumu odbędzie się już w przyszłym roku. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Mary Komasa

Data emisji: 15.09.2020

Godzina emisji: 11.40


Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UTD 2020. Miły ATZ na Czwartej Scenie Czwórki. "To będzie dobry koncert"

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 15:51
Wystartowała 11. edycja festiwalu Up To Date w Białymstoku, któremu partneruje radiowa Czwórka. Spośród blisko 60 artystów sceny elektronicznej i hip-hopowej, dziesięciu muzyków reprezentujących najciekawsze trendy w młodej polskiej muzyce wystąpi właśnie na Czwartej Scenie Czwórki. Miły ATZ zagra tam w piątek. 
rozwiń zwiń