Kinga Michalska poleca książki: "Każdy" Salvatore Scibony

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 15:12
"Każdy" Salvatore Scibony to opowieść o marzeniach, skrywanych uczuciach, planach, trudnych emocjach i relacjach międzyludzkich. - To swego rodzaju saga rodzinna, obejmuje cztery pokolenia ojców i synów, pokazując koleje ich życia- mówiła Kinga Michalska. 
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/Cristina Conti

shutterstock_strach 1200.jpg
"Gra w nigdy" - cyberświat, w którym nie chciałbyś się znaleźć

Na lotnisku w Hamburgu o umówionej porze kilkuletni Janis wychodzi z toalety i rozgląda się za tatą. Chłopiec nie ma przy sobie nic - żadnych dokumentów czy bagażu, jedynie zwitek amerykańskich dolarów. Obsługa lotniska próbuje zidentyfikować małego pasażera, ale Janis nie zamierza odpowiadać na pytania.

Posłuchaj
09:10 2020_09_29-11-40-47_CZWÓRKA_KULTURA.mp3 Powieść "Każdy" Salvatore Scibony poleca Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka) 

shutterstock_czytanie 1200.jpg
Polecamy książki. "Ktoś tu kłamie" Jenny Blackhurst

- Ta historia, przypominająca nieco kryminał, wydaje się na początku prosta, jednak z czasem staje się coraz bardziej zawikłana - mówiła Kinga Michalska, miłośniczka literatury. - Obsługa lotniska stara się zaopiekować chłopcem i dojść, kim jest, a w tym czasie intryga poszerza się o jeszcze dwóch głównych bohaterów - tłumaczyła. Jak mówiła, w tej książce znajdziemy pejzaż Ameryki na przestrzeni ostatniego stulecia. - Zahaczając o wątki wojenne m.in. Wietnam - mówiła Kinga Michalska.

Czytaj także:

Jak tłumaczyła, w tej powieści każdy z bohaterów "znajduje się na krawędzi ucieczki od życia". - Ludzie ci starają się zdefiniować własną tożsamość. Bohaterom ciąży przeszłość, która determinuje ich losy, nierzadko prowadząc do autodestrukcji - mówiła Kinga Michalska. 

Czytaj także:

Salvatore Scibona to amerykański autor polsko-włoskiego pochodzenia. - Już jako dziecko marzył podobno o pisaniu, słuchał także opowieści swoich dziadków o Europie - opowiadała Kinga Michalska. - Na razie napisał dwie powieści, ale każda z nich powstawała około 10 lat. Wcześniej specjalizował się w krótszych formach, m.in. esejach i opowiadaniach.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 29.09.2020

Godzina emisji: 11:40

kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki. "Morderstwo na Ile Sordou" to powieść dla smakoszy

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 14:05
"Morderstwo na Ile Sordou" autorstwa Mary Lou Longworth to klasyczna intryga kryminalna z francuskim stylem życia i dobrym jedzeniem w tle. - Czytając ją warto uzbroić się w przekąski - mówi Kinga Michalska, miłośniczka literatury. 
rozwiń zwiń