Sylwester filmowy - online i w pięciu smakach

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 15:00
Potrwa dłużej niż jedną noc - bo do 3 stycznia, a w jego programie znajdą się najbardziej radosne, kolorowe i energetyczne filmy z dotychczasowych edycji festiwalu Pięć Smaków, uzupełnione o kultowy musical z Malezji pt. "Sell Out!".
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: SAND555UG/shutterstock.com

Posłuchaj
11:04 CZWORKA/Stacja Kultura - Azjatycki Sylwester 28.12.2020.mp3 Azjatycki Sylwester Filmowy - szczegóły programu (Stacja Kultura/Czwórka)

 

- Azjatycki Sylwester Filmowy zapewni pełne spektrum doznań i emocji, ale tylko tych dobrych - zapewnia koordynatorka projektu Jagoda Murczyńska.

Pikantny ramen-wester

Na sylwestrową rozgrzewkę organizatorzy proponują przewrotny ramen-western "Tampopo" - To jeden z najwspanialszych klasyków japońskiego kina, który łączy absurdalny humor i przesycone smakiem umami kulinarne tło - opowiada gość Czwórki. - "Tampoo" odsłania przed widzem tajniki kulinariów japońskich, ale w przewrotnym i satyrycznym ujęciu. Jest w nim dużo pikantnych elementów i ciekawych bohaterów. Nasi festiwalowicze pokochali ten obraz - dodaje.

TAMPOPO | 4K Restoration 2016 / TIFF Trailers

David Bowie spotyka Godzillę

Feerię mocnych sylwestrowych wrażeń zagwarantuje spektakularny "Love & Peace" jednego z najbardziej ekscentrycznych reżyserów świata, Siona Sono. - Film opowiada historię przeciętnego i nieśmiałego urzędnika, który marzy o tym, żeby zostać gwiazdą rocka - mówi Murczyńska. - Akcja tej opowieści rozgrywa się w okresie świątecznym, więc z jednej strony mamy ekscentryczną "Opowieść wigilijną", z drugiej - crossover Godzilli z koncertem Davida Bowie. 

'Love and Peace' trailer (ラブ&ピース Directed by Sion Sono, Japan 2015) / thirdwindowfilms

Jak oglądać, do czego tańczyć?

Filmy będą dostępne bezpośrednio na stronie internetowej festiwalu w dniach 31 grudnia 2020 od godziny 16.00 do godz. 23.59, 3 stycznia 2021. Można je oglądać w dowolnej kolejności i w dowolnych godzinach w ramach tego okresu. 

Posłuchaj także:

Pokazy filmowe będzie można połączyć z odpowiednią muzyką przygotowaną przez partnerski festiwal Radio Azja. Nie zabraknie tanecznej muzyki w klimacie 60-tych i 70-tych z Indonezji, Malezji, Japonii, Laosu i Tajlandii, alternatywnych hip-hopowych kawałków z Indii, Korei i Wietnamu, słodkich, wpadających w ucho piosenek z gitarą, a także psychodelicznych i hipnotyzujących kompozycji, które same w sobie są swoistą podróżą w odległe zakątki Azji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Jagoda Murczyńska (znawczyni kina azjatyckiego, koordynatorka projektu)

Data emisji: 28.12.2020

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

Archiwum filmów domowych. Filmy, których nie znajdziecie na platformach

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 16:41
W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie trwa nietypowy projekt. Powstaje tam Polskie Archiwum Filmów Domowych, które powstaje we współpracy z reżyserem Maciejem Drygasem, Festiwalem Docs Against Gravity oraz Fixafilm.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kino Afryki to kino młode i kobiece

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 14:00
- Kinematografia Afryki jest bardzo różnorodna, wpływająca na siebie, ale to coraz mocniejsze przemysły filmowe, które mają różne oblicza - mówi Przemysław Stępień, dyrektor artystyczny Festiwalu Afrykamera. - Niewątpliwie rzecz, którą się zauważa to wymiana pokoleń. Teraz przyszła trzecia fala młodych twórców, nowych twórców, często są to kobiety - dodaje. 
rozwiń zwiń