Oscary 2021. Wiemy, kto wręczy nagrody, a kto je otrzyma?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 14:30
Już w poniedziałek 26 kwietnia odbędzie się 93. ceremonia wręczenia Oscarów. Laureatów tegorocznych statuetek poznamy za 10 dni, ale już wiemy kto w tym roku będzie wręczać Oscary.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Valeriya Zankovych / Shutterstock.com

Posłuchaj
13:21 CZWÓRKA Stacja Kultura - Lukasz Muszynski 16.04.2021.mp3 Krytyk Łukasz Muszyński o tym, co dzieje się w świecie filmu (Stacja Kultura/Czwórka)

 - Gospodarzy wieczoru nie będzie, ale za to lista "prezenterów" jest długa i jak zwykle imponująca. Podczas transmisji telewizyjnej na scenie pojawią się: Angela Bassett, Halle Berry, Bong Joon Ho, Don Cheadle, Bryan Cranston, Laura Dern, Harrison Ford, Regina King, Marlee Matlin, Rita Moreno, Joaquin Phoenix, Brad Pitt, Reese Witherspoon, Renée Zellweger i Zendaya - opowiada krytyk Łukasz Muszyński. - Gala odbędzie się w trzech miastach: w Los Angeles, w Londynie i w Paryżu, ze względu na to, że część nominowanych nie byłaby w stanie przylecieć na uroczystość do Ameryki. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez The Academy (@theacademy)

Jeśli chodzi o oscarowe typy - gość Czwórki ma swojego faworyta. - Jeśli "Nomadland" nie otrzyma głównej statuetki, to będzie do dla mnie duże zaskoczenie - przyznaje. - Do tej pory w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska typowano Chadwicka Bosemana, nominowanego pośmiertnie za kreację w "Ma Rainey: Matka bluesa" George C. Wolfe'a. Ale po rozdaniu nagrad BAFTA nie jest to już takie pewne, bo teraz Boseman idzie łeb w łeb z Anthonym Hopkinsem, nagrodzonym BAFTĄ za rolę w filmie "Ojciec" Floriana Zellera.

Posłuchaj także:

Łukasz Muszyński zdradził także szczegóły dotyczące ekranizacji kolejnej powieści Eleny Ferrante oraz ocenił "Prime Time" - film Jakuba Piątka, który właśnie trafił na jedną z filmowych platform - WYWIAD >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 16.04.2021

Godzina emisji: 10.15

kul

Czytaj także

"Król Lew" - powrót legendy w wielkim stylu?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 13:00
Recenzenci filmowi i krytycy są podzieleni. Jedni są zachwyceni nową odsłoną animacji "Król Lew", inni wolą pozostać przy wersji z 1994 roku. Po której stronie stoi Łukasz Muszyński?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co słychać w świecie filmu? Szykują się wielkie powroty

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 15:40
Prawdopodobnie z powodu pandemii żadna duża hollywoodzka produkcja nie zagości na dużym ekranie w wakacje, ale niektórzy twórcy w czasie izolacji postanowili wrócić do dawnych projektów.
rozwiń zwiń