"Sense8", "Line of duty" i "Było sobie życie" - polecamy seriale

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 14:00
Od mistycznego połączenia, poprzez policyjne potyczki do funkcjonowania organizmu - Kaja Klimek, jak co tydzień zaprasza na przegląd seriali.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Stock-Asso

oglądanie tv seriale film shutter 1200 Dean Drobot.jpg
Dla tych, którzy cenią wyobraźnię autorów, animę i reality show

Pierwszą propozycją naszego gościa jest serial "Sense8", którego autorami są dawniej bracia, a teraz siostry Wachowskie. Jest to opowieść o ludziach, którzy są sensatami i współodczuwają ze sobą nawzajem. - Jest ich ośmioro, dowiadujemy się jak rodzi się pomiędzy nimi ta więź. Jest to opowieść o "kolektywnej duszy" rozsianej po całym świecie. Zaczynają współsłyszeć np. dźwięki, albo odczuwać deszcz w słoneczny dzień, którego doświadcza w tym momencie osoba na innym krańcu świata - opowiada Kaja Klimek. - Podoba mi się zawarta w tym filmie pozytywna afirmacja kolektywizmu. Serial pokazuje nam alternatywną wersję wobec nacisku na indywidualizm.


Posłuchaj
14:56 Czwórka/ Stacja Kultura - seriale 13.05. 2021.mp3 KaJa Klimek zaprasza na cotygodniowy przegląd serial (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Każdą z postaci poznajemy, gdy są mocno skupione na swoich losach. - Jeszcze serial oglądam, ale przeczuwam, że to się pięknie splecie - mówi krytyczka. - Serial jest też uczeniem uważności na drugiego człowieka. Jest to optymistyczna wizja bycia z różnorodnymi ludźmi we wspólnym świecie. Trzeba się przygotować na grube metafory, bo jest to serial mistyczno-duchowy


Źr. YouTube/Sense8 / Official Trailer [HD] / Netflix


Kolejną serialową propozycją jest serial "Line of duty". - Jest to jeden z najlepszych seriali kryminalnych ostatnich lat, który opowiada o pracy policjantów i detektywów. Skupia się na procedurach, takich instytucji jak organy ścigania - zdradza Kaja Klimek. - Z jednej strony jest to walka z przestępczością, ale też szukanie występków w ramach samej organizacji. Jest to absolutnie fascynujący serial, świetnie zrobiony, niesamowicie wciągający i zaskakujący. Nigdy nic nie jest tym, czym się wydaje.


Źr. YouTube/Ace Entertainment/ LINE OF DUTY/ TRAILER


W zestawieniu Kai Klimek pojawia się kultowa animacja z przeszłości "Było sobie życie". - Są seriale, których się nie zapomina i to jest jeden z nich. Hit na czasie to odcinek o wirusach i szczepionkach - mówi gość Czwórki. - Możemy się dowiedzieć, jak buduje się nasza odporność. Jest to przedstawione w taki sposób, że wszyscy na pewno zrozumieją. Na samą myśl mam mięciutkie serduszko, bo to była absolutna rewelacja i cieszę się, że dzisiejsze dzieciaki mogą go też oglądać. Ten serial się nie starzeje - biologia przecież jest biologią.

Źr. YouTube/ Było sobie życie - czołówka filmu


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek

Data emisji: 13.05.2021

Godzina emisji: 10.16

aw

Czytaj także

Marta Żmuda-Trzebiatowska: serial "Zostań w domu" to była potrzeba chwili

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 10:06
- Serial "Zostań w domu" to totalnie spontaniczna akcja. Po prostu po kilku dniach siedzenia razem w domu. Kamil chyba nie mógł wytrzymać, że będę mu zlecać kolejne prace domowe, sprzątanie piwnicy itd., więc wymyślił serial, żeby mnie i siebie czymś zająć - opowiada Marta Żmuda-Trzebiatowska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ucieczka", "Obsesja Eve" i "Król tygrysów" - serialowe hity

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 12:54
Czas izolacji sprawia, że każda pora dnia wydaje się dobra na kolejny odcinek ulubionego serialu. Platformy streamingowe przygotowują dla nas wciąż nowe oferty.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

W serialowej odsłonie - „Król” Twardocha i „Emily w Paryżu”

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 19:03
Jak co tydzień na antenie Czwórki polecamy serialowe nowości. Na przegląd zaprasza Kaja Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy seriale. "Ferajna z Baker Street" i "Q. Nadchodzi burza"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 13:21
"Ferajna z Baker Street", czyli "Irregular", a także "Q. Nadchodzi burza" - to nowości serialowe. W sieci pojawić się ma także kilka nowych polskich tytułów. 
rozwiń zwiń