"Synthlove" jedną z najlepszych płyt dekady

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2010 16:41
To jedyna wydana w 2010 roku płyta, która znalazła się w zestawieniu 50 najlepszych albumów ostatniego dziesięciolecia – podkreśla Monika Głębowicz z grupy Mosqitoo.
Audio
  • Rozmowa z członkami grupy Mosqitoo: Moniką Głębowicz i Rafałem Malickim

Płyta „Synthlove” zespołu Mosqitoo znalazła się na 28. miejscu w rankingu „50 najlepszych polskich płyt dekady”, sporządzonym przez magazyn „Esensja”. – To dla nas wielka nobilitacja – przyznają członkowie zespołu. Monika Głębowicz i Rafał Malicki byli gośćmi „Stacji Kultura”.

– To jedyna wydana w 2010 roku płyta, która znalazła się w tym zestawieniu – podkreśla Monika Głębowicz. Jak przyznają muzycy, „Synthlove” powstawała przez trzy lata. Członkowie zespołu w stworzenie krążka włożyli dużo czasu, energii i emocji. – Pracowaliśmy nad płytą zarówno razem, jak i osobno – zwracają uwagę goście „Stacji Kultura”.

Obecnie członkowie Mosqitoo angażują się w różnorodne projekty, niezwiązane z działaniami grupy. – Chcemy trochę odczekać i poczuć głód robienia mosqitoowych kawałków – tłumaczy Rafał Malicki. Monika Głębowicz dodaje, że muzycy pragną także szeroko promować „Synthlove”. – Trzeba wyeksploatować potencjał tego krążka – tłumaczy.

Więcej w rozmowie Kasi Dydo i Kuby Kukli z Moniką Głębowicz i Rafałem Malickim. Wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku/filmu w ramce po prawej stronie.

ap

Czytaj także

Wierni electropopowi

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2010 14:48
Mosqitoo to kolejny zespół, który wystąpi w ramach imprezy "Klubowe w Iguanie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwiazdy playlisty Czwórki na pendrive'ie!

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2010 13:01
Program 4 Polskiego Radia wydał "POLISZ PENDRAJW" – pierwszą w Polsce muzyczną składankę na pendrive'ie. Ekskluzywną kompilację można wygrać na antenie Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne powroty

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2010 13:11
Dlaczego gwiazdy pragną wrócić na scenę po kilku latach nieobecności i od czego zależy powodzenie ich planów wyjaśniał w "Magazynie" Hubert Augustyniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Energia tropików oddana w dźwięku

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2010 18:24
„The Amor” to tytuł najnowszej płyty zespołu The Complainer. By nadać jej niepowtarzalny rys, muzycy udali się aż za ocean.
rozwiń zwiń