Katarzyna Jaźnicka o "Out Of Control": tu wizja idzie w parze z muzyką

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 20:03
Katarzyna Jaźnicka dołączyła do grona artystów nominowanych do Berlin Music Video Awards 2022. Teledysk do singla "Out of Control" w reżyserii Huberta Dłużniewskiego został wyróżniony nominacją w kategorii Best Animation, obok wideoklipów takich artystów jak Dua Lipa & Elton John, czy Bastille.
Katarzyna Jaźnicka
Katarzyna JaźnickaFoto: Karina Terzoni/Czwórka

- Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni z tej pracy - podkreślała w rozmowie z Czwórką wokalistka. Za reżyserię odpowiedzialny jest Hubert Dłużniewski, prywatnie mąż artystki. - Podobnie patrzymy na świat i wspólnie dostrzegamy jego piękno, a współpraca daje nam dużo satysfakcji - wspominała gość Czwórki. Finalna wersja tego klipu pojawiła się na przełomie lutego i marca. - Są utwory, w których muzyka łączy się nierozerwalnie z teledyskiem, oba te elementy stanowią jedność i myślę, że w tym przypadku tak jest - podkreślała.

Katarzyna Jaźnicka od lat funkcjonuje na polskiej scenie muzycznej, a jej najnowszy singiel "Out of Control" stanowi zapowiedź długogrającej płyty pod tym samym tytułem. Wokalistka stworzyła tekst i melodię, a muzykę do tego numeru skomponował Marcin Kuczewski. W klipie zobaczymy m.in. kwiecistą, kolorową postać, przybierającą wiele masek. Powtarzającymi się barwami są złoto i biel. - Hubert jest wielkim fanem złota i specjalistą w uzyskiwaniu tego koloru. Cała kolorystyka i estetyka tego klipu to przekazanie piękna, błysku i blasku świata, który Hubert zauważa i docenia - opowiadała Katarzyna Jaźnicka. 

Jak tłumaczyła, maski także stanowią pewną metaforę życia i są swoistą zabawą formą. - W życiu wchodzimy do różnych komnat, zakamarków swojego umysłu. Poszukujemy czegoś, przybieramy różne postaci. Ostatecznie orientujemy się jednak, że najfajniej być sobą - podkreślała wokalistka. 

Źr. Jaźnicka/Jaźnicka "Out Of COntrol" (Official Video)

"Out Of Control" to już trzeci wspólny projekt Katarzyny Jaźnickiej z Hubertem Dłużniewskim. - Zaczyna się zawsze od rozmowy o tym, o czym jest utwór - opowiadała. - Mówię, jak wyglądał mój proces twórczy. W tym wypadku Hubertowi zależało na tym, by zrobić to od początku do końca. Przedstawiał postaci, kadry, pokazał mi teledysk gotowy w jednej trzeciej. Pamiętam, że gdy to zobaczyłam, poczułam dreszcze, wydało mi się to świetne - wspominała. - Teledysk powstał komputerowo, postaci, które wchodzą i tańczą, są animacją, jestem jedyną postacią, która rzeczywiście tam występuje - tłumaczyła gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Marta Zinkiewicz

Gość: Katarzyna Jaźnicka (wokalistka)

Data emisji: 23.05.2022

Godzina emisji: 11.15

kd

Czytaj także

Idealne dla starszych i młodszych. Jak będą wyglądać miasta przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022 16:00
Kwestie związane z klimatem, technologią, komunikacją i dostępnością. Miasta muszą przejść pewne zmiany, które wymusiła na nich pandemia. Wiele z nich już się dopasowuje do nowych norm - stają się obszarami bardziej przyjaznymi i integracyjnymi. Sprawdzamy, jakie według ekspertów powinny być miasta przyszłości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Winylowe białe kruki - "Fankomat" zespołu Blenders w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 15:01
W cyklu "Białe kruki" Damian Sikorski opowiada o najcenniejszych wydaniach płytowych. Tym razem bohaterem audycji jest album zespołu Blenders. - Byli kolorowi, mieli odjazdowe pomysły umiejętnie połączone i świetne wideoklipy - mówi dziennikarz.
rozwiń zwiń